מקומם ומכעיס 

מחדל: ילדה חרדית בת ארבע נפגעה קשה - אך טרם נחקרה כי היא דוברת אידיש בלבד

ילדה חרדית כבת ארבע, הותקפה באכזריות על-ידי פועל שעבד בבית בו שהה אביה עם בתו במסגרת עבודתו | לאחר שהמשטרה זומנה למקום, התברר כי אין מי שיחקור את הילדה בגלל מחסום שפה - הילדה לא דיברה בעברית - אלא באידיש בלבד | חשיפת 'כיכר השבת': שעות ספורות לאחר שהכתבה עלתה ב-ynet הילדה זומנה לחקירה - למחר יום רביעי (חרדים)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ילדה בדרכה לבית הספר | אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

אירוע חמור ומקומם בירושלים: ילדה כבת ארבע ממשפחה חרדית נפגעה בבית בו עבד אביה, על ידי פועל יהודי שהגיע לצורך שיפוצים - אך הילדה טרם נחקרה על ידי חוקר רווחה כנהוג, כך מדווח העיתונאי לירן תמרי ב-ynet.

אבי המשפחה סיפר על האירוע המקומם: "לפני שבועיים אשתי הייתה צריכה שאקח את הבת שלנו לעבודה בדירה שאני משמש בה כמפקח בנייה. בשלב מסוים הילדה הגיעה אליי בוכה ורועדת. שאלתי אותה מה קרה, היא הצביעה על אחד הפועלים ואמרה לי 'זה הוא', ולא רצתה להסתכל עליו יותר".

"לקחתי אותה והרמתי אותה", סיפר האבא, "הפועל יצא מהבית עם רכבו, נסעתי אחריו וחסמתי אותו עד שהגיעה משטרה. משם נסעתי להגיש תלונה".

לפי הדיווח המזעזע, החשוד אף הזהיר את הקטנה שלא תספר לאביה על המעשים החמורים.

למרות שעשה את כל מה שניתן לעשות כדי למצות את הדין עם החשוד, אבי המשפחה טוען שהמשטרה התעכבה כשבוע בבדיקת המוצגים. בנוסף נטען שחוקרי רווחה האמונים על חקירת ילדים באירועים מסוג זה (חקירת ילדים איננה מתבצעת על ידי שוטר אלא על ידי עו"ס של הרווחה. י.ג) התקשרו אליו והודיעו לו שיש בעיה לחקור את הילדה בגלל שאין מי שיעשה זאת בשפת האידיש, וכי תרגום לעברית "לא יחזיק בבית משפט".

כתוצאה מכך מספר האבא שהילדה טרם נחקרה למרות שכבר עברו שבועיים מאז התקרית המזעזעת. ל'כיכר השבת' נודע כי בעקבות חשיפת המקרה בתקשורת, קיבלו הבוקר ההורים טלפון בו זומנה הילדה לחקירה כבר מחר בבוקר.

משטרת ישראל מסרה בתגובה ל-ynet: "מיד עם קבלת הדיווח אודות החשד למעשה לפני כשבועיים, הוזעקו למקום שוטרים והחשוד נעצר לחקירה. בניגוד מוחלט לנטען, במסגרת החקירה המתנהלת בימים אלו בוצעו מגוון פעולות, בהן חקירת החשוד, גביית עדויות מהמעורבים, תפיסה של מוצגים רלוונטיים. כמו כן, למרות התנגדות אבי הילדה תחילה, במסגרת החקירה זומנה הילדה לחקירת ילדים באמצעות חוקרי ילדים של משרד הרווחה".

ממשרד הרווחה נמסר כי "המשרד מודע למקרה, ועושה מאמצים למצוא מתורגמן ליידיש שמיומן במשימה מורכבת כגון זו על מנת לחדש את החקירה מהר ככל שניתן".

עורכת הדין ברוריה פריד, המייצגת את המשפחה, מסרה: "בניגוד לנטען בתגובת המשטרה, אב הילדה לא התנגד לחקירת בתו, אלא הוא לחץ ולוחץ ללא הרף לביצוע בפועל של חקירת הילדה בכדי להגיע לחקר האמת. מדובר במקרה חמור ומזעזע האמור להדאיג כל הורה בירושלים. אני שמחה כי עתה משטרת ישראל התעשתה ופועלת במלוא הכוח לבצע עבודתה ולהרחיק כל פוגע פוטנציאלי בילדים חסרי ישע".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר