"לא נצביע לו. הוא אכזבה"

מכה למועמד 'דגל' בבית שמש, שמוליק גרינברג: הרבנים שתמכו בו השתתפו בהפגנת קיצונים

מבוכה לדגל התורה בבית שמש: ימים ספורים לאחר שמועמדה לראשות העיר, התחייב שידאג לממ"חים בעיר, הרבים שהריצו אותו לתפקיד, השתתפו בהפגנה שכשלה - אותה הובילו קיצוניים | התושבים המודרניים ל'כיכר': "שמוליק אכזב אותנו, הוא התחייב ועכשיו תוקעים לנו סכין בגב, הרבנים שלו משתפים פעולה נגדנו יחד עם העצניקים (חדשות חרדים)

הרב ספטנר (משמאל), ההפגנה והרב קורנפלד (באדיבות המצלמים, אברומי לינשה, יוסי שטארק)

מבוכה משמעותית למועמד דגל התורה בבית שמש - שמוליק גרינברג: בשכונה החדשה בעיר - רמת בית שמש ד' נערכה אמש (שלישי) הפגנה גדולה - נגד הקמת מוסדות הממחי"ם (ממלכתי חרדי), בה השתתפו שורה ארוכה של רבנים וראשי קהילות מחוגי הקנאים הקיצונים שנאמו נגד הקמת מוסדות חרדים בפיקוח המדינה, שלושה רבנים ליטאיים שתמכו בהצבתו של גרינברג השתתפו אף הם.

ההפגנה לוותה בקמפיין שנערך במשך כמה ימים בעיר בית שמש, אך למרבה המבוכה ולמרות שהגיעו למקום רבנים בכירים, בהפגנה השתתפו מאות בודדים של אנשים - שרובם נמנים על הקהילה הקיצונית ברמה ב' בעיר.

בהפגנה כאמור השתתפו גם רבנים המזוהים עם דגל, אשר חתומים על הרצתו של גרינברג לראשות העיר מטעם דגל - ההשתתפות הזו עוררה מטבע הדברים, זעם רב בקרב קהילות הצעירים והמודרנים בעיר - המונים על פי ההערכה הזהירה מאות משפחות - עליהם בנה גרינברג שיתמכו בו.

ההפגנה אמש בבית שמש (אברומי לינשה)

בין הרבנים שהשתתפו בהפגנת הקיצוניים: הגאון רבי אלעזר מאירוביץ' מרבני רמת בית שמש ג' וראש ישיבה חשובה בעיר, תושב גבעת שאול הרה"ג ר' אליעזר ספטנר, המכהן גם כרב בית כנסת בשכונת רמת בית שמש ד' והגאון רבי אלימלך קורנפלד הנחשב לאחד מבכירי הרבנים הליטאיים בעיר.

אברכים בבית שמש הביעו פליאה על המהלך. בשיחה ל'כיכר השבת' הם טענו כי "לא ייתכן, שאחרי שהם הביאו את גרינברג מירושלים במחיר של פיצול כל הקהילות הליטאיות בעיר, הם עושים הכל בשביל שלא ייבחר".

"צריך להבין", אומר תושב נוסף, "בית שמש זה לא בני ברק. דגל לא יכולה לנפנף בהסכם עם שלומי אמונים - ואז להבריח קהילות מודרניות שעכשיו יתמכו בעליזה בלוך שתספק להם כמה ממ"חים שהם רק ירצו".

ההפגנה אמש בבית שמש (צילום: אברומי לינשה)

בקהילות המודרניות בעיר הודיעו כי ב'דגל' יכולים לשכוח מהם בבחירות: "אנחנו טובים לדגל רק בקלפי. בחיי היום יום שלנו אנחנו לא שווים כלום". אחד מהם הוסיף כי אין להם בעיה עם גרינברג עצמו: "הוא דווקא בסדר. הוא התחייב להביא ממ"חים, אבל עכשיו הרבנים של דגל לא יאפשרו לו. נצביע לעליזה. מה שכשר לספרדים כשר גם מבחינתנו".

מתפלל בבית כנסת "מודרני" בעיר מספר ל'כיכר השבת': "התחושה שלנו עכשיו היא ש'דגל' ירקה עלינו והעדיפה את הקיצוניים ואת 'העצניקים' שהיו מוקצה מחמת מיאוס על פנינו, אין לנו בעיה עם ההחלטה הזו, רק שלא יבואו ביום הבחירות ויבקשו את התמיכה שלנו, כי זה לא יקרה".

"תבינו", מספר אותו מתפלל, "אנחנו כבר התחלנו להאמין לגרינברג, שיתחייב בפנינו מספר פעמים שהוא יעשה הכל למען המודרנים, אך עוד לא עבר שבוע וראינו מה שוות ההבטחות שלו, כל הרבנים שלו - שהלכו ותמכו בו נגד רבנים אחרים בעיר - ירקו לנו בפנים והפכו אותנו לאסקופה הנדרסת. זה פשוט לא ייאמן, רבני דגל הולכים עם העצינקים, תגידו את זה שוב ותבינו כמה הזעם הוא ענק פה".

"יתרה מזו", מוסיף מתפלל אחר בשיחה עם 'כיכר השבת', "חצי מאיתנו כלל לא שולחים לממ"ח, אבל מה שכואב לנו, זה שאותם רבנים נותנים גב ותמיכה לקיצונים שפשוט ממררים את חיינו, הרב ספטנר, גם היה מעורב בבלגנים שהיו על החנויות פה בשכונה ואף יש אומרים שהוא תמך בהם, זה פשוט הזיה שרב מגבעת שאול מגיע לפה ומחליט לנו על החיים ואחר כך עוד מבקשים מאיתנו להצביע למועמד שלו, זה לא יקרה".

כזכור, אמש, לאחר חתימת ההסכם בין דגל התורה לשלומי אמונים בבית שמש, השתתף שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף וטען כי ההסכם שנחתם בין שלומי אמונים לדגל התורה - לא מחייב את אגודת ישראל. הוא הרבה לרמוז על תמיכתה הצפוייה של אגודת ישראל בראש העיר המכהנת עליזה בלוך.

גם בסיעת ש"ס צפויים להכריז בקרוב על תמיכה בבלוך - בייחוד לאחר חתימת ההסכם אמש בין יעקב אשר לשלומי אמונים על תמיכת דגל במועמד ישראל פרוש לראשות העיר אלעד - בניגוד להסכמים שנחתמו בין דגל לש"ס לפני 5 שנים.

כזכור, וכפי שחשפנו ב'כיכר השבת', בסיעת ש"ס לא הסכימו לקבל את מועמדותו של גרינברג גם ללא הבגידה של דגל באלעד זאת בשל טענות כלפיו על אופן התייחסותו לבנות הספרדיות בירושלים בעת שכיהן כמנהל מחלקת חינוך חרדי בעיריית ירושלים, אולם הפרת ההסכם באלעד צפויה להוות את סתימת הגולל מבחינתם בבית שמש.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר