פגישה לא שגרתית

הנשיא הרצוג הזהיר את ח"כ משה רוט מחקיקת חוק הגיוס

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הזמין אליו לפגישה את ח"כ משה רוט, מציע חוק 'יסוד לימוד תורה', והזהיר אותו מפני המשך חקיקת חוק הגיוס שיפטור את תלמידי הישיבות מגיוס לצבא | רוט השיב: "אין הרבה מקום לפשרות" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
הנשיא הרצוג וח"כ רוט בסיום פגישתם (צילום: ללא קרדיט)

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, נפגש בתחילת השבוע עם ח"כ משה רוט (אגודת ישראל) ודן עמו בחקיקת חוק הגיוס, החוק שיפטור את תלמידי הישיבות מגיוס הצבא.

ל'כיכר השב' נודע כי במהלך הפגישה הנשיא הזהיר את ח"כ רוט מחקיקת חוק חד צדדי ללא הסכמות עם חלקים באופוזיציה.

מנגד, ח"כ רוט העלה את עמדת 'מועצת גדולי התורה' שהורתה לחברי הכנסת להביא לפתרון מיידי לסוגיית גיוס תלמידי הישיבות.

רוט הבהיר כי הקואליציה תהיה חייבת להעביר את חוק הגיוס כאשר התוצאה צריכה להיות הסדר מעמדם של תלמידי הישיבות, ואם ייצטרכו יעבירו גם את פסקת ההתגברות או את 'חוק יסוד לימוד התורה' שהוא עצמו הגיש.

יצוין כי באותו היום הגיע הנשיא הרצוג לפגישה עם חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי ראובן אלבז, ושוחח עמו על סוגיית הרפורמה המשפטית וסיפר על פיצוץ המגעים לאחר שהצליחו להשיג מתווה מוסכם. הרצוג קרא לראש הישיבה לדחוף את הנציגים החרדים לקרוא להידברות וחקיקה בהסכמה בלבד בכדי למנוע מלחמת אחים.

מלשכת ח"כ רוט נמסר: "מטרת הפגישה היתה, לדון בנושא סוגיית גיוס בני הישיבות ובדרכים לפתור את המשבר ולהימנע מסערה ציבורית. ח"כ רוט הציג לפני הנשיא את דעתם של גדולי ישראל בנושא ואמר כי נציגי הציבור החרדי ערים לגודל האחריות המונחת על כתפיהם בשעה זו לשמור על אחדות העם ובו זמנית גם להבטיח את עתיד עולם התורה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות