הוכרז "ויחזור לתלמודו"

אחרי ההפגנות הסוערות והמעצרים: העריק מפונביז' שוחרר 

הפגנות 'הפלג הירושלמי', שחסמו את הכבישים בבני ברק ובירושלים וגרמו לפקקי ענק, הסתיימו בעקבות שחררו של העצור לתקופת החגים ויחזור לכלא הצבאי במוצאי שמחת תורה (חרדים)

קובי רוזן | כיכר השבת |

אחרי 3 שעות של הפגנות סוערות בירושלים ובבני ברק: שמעון גוזלן תלמיד ישיבת פוניבז' שוחרר הערב (רביעי) מהכלא הצבאי לכל חגי תשרי.

היום גזר בית הדין הצבאי על גוזלן 68 ימי מחבוש. הוא צפוי להתייצב לרצות את העונש למחרת שמחת תורה.

לאחר ימי החג, וחזרתו של העריק לכלא הצבאי, ייכנסו רבני "הוועדה להצלת עולם התורה" למעונו של רה"י הרב אשר דויטש כדי לקבל את ההכרעה על חידוש ההפגנות.

בתוך כך, רבני הוועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי הכריזו לאלפי המפגינים "ויחזור לתלמודו".

כפי שדווח ב'כיכר השבת', 'הפלג הירושלמי' מימש את האיום והוציא את אנשיו לרחובות - במחאה על בחור מישיבת פוניבז' שנעצר אמש כ'עריק'. אחרי כשלוש שעות של הפגנה סוערת, התפזרו המפגינים וצירי התנועה נפתחו מחדש. במהלך ההפגנות נעצרו לדברי המשטרה שניים מהמפגינים.

התלמיד, שמעון גוזלן בן 23 שמו, נעצר הלילה בצפון הארץ על-ידי המשטרה, לאחר שבבדיקה שגרתית התגלה כי הוא עריק שלא התייצב בלשכת הגיוס.

מיד לאחר המעצר, הודיעו בוועדה של 'הפלג', כי הם יעלו למעונו של הגאון רבי אשר דויטש כדי לקבל את הכרעתו על אופי המערכה בעקבות נעצרו של הבחור.

בוועדה התריעו כי יש "צפי להפגנות המוניות בכמה מוקדים ברחבי הארץ", ובהמשך עדכנו כי בהוראת הגר"א דויטש הוחלט "על קיום הפגנות המוניות במספר מוקדים ברחבי הארץ בשעה 16:30 בצהריים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר