ההחלטה הדרמטית של מנהיג 'הפלג'

איש העסקים מנחם כרמל חוזר לפוליטיקה - והוא צפוי לגשר על הפערים ב'פלג הירושלמי'

לקראת סגירת הרשימות, ב'פלג הירושלמי' מרעננים את הרשימה | לראשונה, האיש שאולי הכי מזוהה עם 'הפלג' - יהיה נציג רשמי | על פי המסתמן, הפלג של הגר"צ פרידמן, שהודיע על הרצת רשימות במספר ערים ברחבי הארץ, ככל הנראה לא ירוצו בסופו של דבר, לאחר שלא יזכו לתמיכת גורמים בתוך הפלג שלהם (חדשות חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
מנחם כרמל (צילום: אורי כהן)

סוער בפלג הירושלמי: איש העסקים מנחם כרמל, מראשי 'הפלג' מונה לכהן כיו"ר המפלגה בבני ברק, והוא יוצב בבחירות הקרובות במקום הראשון ברשימת מפלגת בני תורה - עץ, זאת לאחר עשור בהן היה נחשב כרמל לאחד האנשים המזוהים יותר מכל עם הפלג, אך לא שובץ עד עתה ברשימות המפלגה.

לכרמל, יש ניסיון מוניציפלי עשיר הנובע מ-15 שנות כהונתו כסגן ראש עיריית בני ברק, תפקיד בו החזיק בעת כיהן כנציג מפלגת 'דגל התורה'. הוא אף שובץ במקום השישי ברשימת יהדות התורה לכנסת מטעם 'דגל התורה' לפני מספר שנים אולם בסופו של דבר יהדות התורה זכתה ל-5 מושבים בלבד באותה קדנציה.

מי שהוזז מתפקידו וככל הנראה לא יכהן כחבר מועצה בעיריית בני ברק, הוא היו"ר הנוכחי משה מלאכי. ל'כיכר השבת' נודע כי הסיבה להזזתו של מלאכי היא בשל מספר סיבות הקשורות לקדנציה ובשל ההוראה של הגר"א דויטש, שמעדיף את כרמל.

כזכור, מאז פטירתו של מנהיג 'הפלג' הגאון רבי שמואל אויערבך זצ"ל, מרבית אנשי 'פלג' קיבלו כמנהיג את הגר"א דויטש, אמנם היו מעטים שהלכו אחרי הגר"צ פרידמן.

לפני כחודשיים, נחשף ב'כיכר השבת' כי מנהיג הקבוצה הקיצונית יותר בפלג, הגר"צ פרידמן, שוקל להריץ רשימה נפרדת בבני ברק ולצורך כך אנשיו אף שקלו להעביר את כתובותיהם מכל רחבי הארץ לבני ברק, עד עתה לא ברור האם המהלך יתממש בסופו של דבר.

ל'כיכר השבת' נודע, כי הסיבה שהגר"א דויטש החליט לשים את העסקן הוותיק מנחם כרמל בבני ברק, היא כדי לא לתת פתחון פה לטענה ש'הפלג' מתעלם מהקיום של הקהילה של הגר"צ פרידמן, ולכן, כרמל, הנחשב למקורב גם לקהילה זו, יהיה מן הסתם מקובל גם עליהם.

מנגד, יש גורמים שמנסים להריץ רשימה תחת נשיאותו של הגר"צ פרידמן במספר ערים ברחבי הארץ, אך עד עתה, לא ברור האם יש היתכנות פוליטית אמיתית, שכן גודלה של הקהילה הוא קטן יחסית והעבודת שטח של ההעברת כתובות כבר מזמן.

אולם, למרות זאת החליט כאמור, הגר"א דויטש להציב את מנחם כרמל, הנחשב למקובל על כל הצדדים, בראשות הרשימה של מפלגת בני תורה בבני ברק, זאת בשביל שלא לעשות את הפילוג ב'פלג' לרשמי.

נכון לעתה, טרם הוחלט על זהותם של שאר הנציגים ברשימת הפלג 'המיינסטרימי', וייתכן כי יוצבו אנשים חדשים על חשבונם של כלל הנציגים הקיימים. בכל מקרה, ב'פלג' כמו ב'דגל התורה', שומרים כל הקלפים צמוד לחזה עד לסוף השבוע הנוכחי - עם סגירת הרשימות על פי החוק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר