ביקור בזק בארה"ב

לראשונה מקום המדינה: שר חרדי ינאם בעברית בעצרת הכללית של האו"ם | כל הפרטים

שר הפנים והבריאות, משה ארבל, ינאם מחר בעצרת הכללית של האו"ם | מדובר בפעם הראשונה ששר חרדי נואם בעצרת הכללית | ארבל ינאם בעברית | במרכז נאומו: הצעה משותפת עם מרוקו למניעת מגיפות | בשל ימי 'עשרת ימי תשובה', השר יחזור לישראל כבר בשעות הבוקר של יום שישי | ישי כהן עם כל הפרטים (מדיני)

ישי כהן | כיכר השבת |
ינאם בעצרת הכללית של האו"ם, השר משה ארבל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

מחר (רביעי) בשעות הבוקר - שעון ישראל - יעלה שר הפנים והבריאות, משה ארבל (ש"ס), לדוכן הנואמים בעצרת הכללית של האו"ם ויעשה היסטוריה כאשר יהפוך לשר החרדי הראשון שנואם בעצרת הכללית.

השר ארבל ייצא הלילה לביקור מדיני קצר בארה"ב ויחזור יממה לאחר מכן וינחת בישראל כבר ביום שישי הקרוב, וזה בשל אילוצי 'עשרת ימי תשובה' והרצון לשהות בארץ ישראל בשבת שובה.

כאמור, ביום רביעי בבוקר, יעלה השר ארבל לנאום בעצרת הכללית ויציע הצעה יחד עם ממלכת מרוקו, הצעה שתעסוק בטיפול ובמניעת מגפות.

יצוין כי לראשונה מאז הקמתה, מגישה מדינת ישראל יחד עם ממלכת מרוקו הצעה לעצרת הכללית של האו״ם.

השר משה ארבל בריאיון מיוחד לישי כהן (צילום: יוני מאיר ודודי פלוג. מפיק: אשר רוט. עריכה: ידידיה כהן)

כמו כן במסגרת ביקור הבזק שיארך כיממה ייפגש שר הבריאות ארבל עם מקבילו מזכיר הממשלה - המכהן גם כשר הבריאות - של ארה״ב חביאר בסירה בפגישה מדינית זו יחתמו שרי הבריאות של ישראל וארה״ב על מזכר הבנות להידוק שיתוף הפעולה בין המדינות בשורה של תחומים.

בהמשך ייפגש שר הבריאות ארבל במהלך ביקורו עם שר הבריאות של בריטניה וויל קווינסי.

כאמור, השר ארבל יחזור ינחת בחזרה בארץ כבר ביום שישי הקרוב, כך שביקורו בארה"ב יימשך פחות מיממה.

כזכור, לפני כחודש וחצי, השר ארבל ארבל נפגש בניו יורק עם נשיא העצרת הכללית של האו״ם, צ׳אבה קרשי, בנושא ההיערכות הגלובלית להתמודדות עם מגפות

בפגישה, שהתקיימה בלשכת הנשיא במטה האו״ם בניו יורק, השתתפו שגריר ישראל באו״ם גלעד ארדן, אשר מוביל את ההחלטה באו״ם, וכן ד״ר דוד דגן ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות.

שר הבריאות הודה לנשיא על מינויים של שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן לצד שגריר מרוקו לאו״ם עומאר הילאל להוביל ולתאם את המשא ומתן ואת המפגש רם הדרג בנושא מוכנות למגפות ומניעתן שעתיד להתקיים בחודש ספטמבר הקרוב במסגרת העצרת הכללית של האו״ם.

ארבל ציין את המקצועיות הרבה של השגריר ארדן בהובלת ההחלטה הראשונה שישראל מובילה אי פעם בעצרת הכללית של האו״ם, ועל כן הוא רואה חשיבות רבה למקצועיות ההליך והצלחתו עומדת בראש סדרי העדיפויות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר