מטלטל ומחזק

הרב יגאל כהן שיתף: מה שבתי אמרה לי אחרי הטרגדיה | צפו

בשיעור שמסר בירושלים אמש, שיתף מזכה הרבים הרב יגאל כהן את הקהל במה שאמרו לו בתו וחתנו שאיבדו את בתם איילה בת החודשיים בשבוע שעבר (חרדי)

נחמן שטרנהרץ | כיכר השבת |
(צילום: כיכר השבת)

מזכה הרבים הרב יגאל כהן, שאיבד את נכדתו איילה צרף ז"ל לפני כשבוע וחצי, שנפטרה בגיל חודשיים אחרי שנולדה עם סיבוך קל בלידתה, שיתף בשיעור שמסר אמש (שני) בירושלים בשיחה שהייתה לו עם בתו וחתנו, הורי הילדה, לאחר שהטרגדיה התרגשה עליהם.

"אמרתי לה בבכי בדמעות", סיפר הרב כהן לקהל, "יעל, את יודעת שאבא אוהב אותנו, שה' יתברך אוהב אותך אהבת אמת. אמרה לי: כן, אבא אני יודעת.

"אז דעי לך, אמרתי, שהשם נתן לך את הילדה ולקח אותה, יהי שם השם מבורך. היא אמרה לי בתגובה 'מזמור לתודה'. זה היה המשפט שיצא לה מהפה".

הסב והאב המשיך וסיפר: "החתן שלי, עמד לידה, אמר - 'ואתה צדיק על כל הבא עלינו כי אמת עשית ואנחנו הרשענו'. אני ראיתי בעיניים שלי איך אלוקים נותן מכה לאדם אבל נותן לו כוח בד בבד לרפא אותו".

כפי שדווח ב'כיכר השבת', איילה צרף ע"ה, בתם של יעל והרב ישראל צרף מבני ברק, שנולדה עם סיבוך קל בלידה שהצריך ניתוחים, נפטרה ביום ראשון בשבוע שעבר, אחרי שגיעה עם אימה לקופת חולים בבני ברק לבדקות שגרתיות.

בשעת לילה, זמן קצר אחרי פטירתה נערכה הלווייתה. זקנה הרב יגאל כהן ספד לה בדמעות. "צריך כוחות כאלו חזקים. החתן שלי אמר צדיק אדני בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו - ברגע שבאתי להודיע להם שהילדה שלהם הלכה לבית עולמה".

"היום עוד חיבקתי אותה. זה לא קל", ספד הרב כשקולו נשנק, "אבל דבר אחד דעו לכם. אם אתם רוצים. תודה לכם שבאתם לכאן, אני לא ראוי לכבוד הזה. לילדה הזאת יש הרבה זכויות בשמים. אני רוצה להגיד לכם אחים יקרים שלי. אין לי איך להודות על הכל הטוב שהשם עשה לי. כל הטובות שעשה לי כל ימי חיי".

עוד ספד הרב: "אני מודה לך בורא עולם על כל החסדים שעשיתי איתי כל ימי חיי. שזכיתי להיות אבא, שזכיתי להיות סבא. ואני לעולם יישאר הסבא של איילה המתוקה. שנמצאת עכשיו תחת כנפי השכינה עם בורא עולם".

הרב המשיך והספיד: "כמה לה עכשיו עם בורא עולם. היא ברה, היא זכה, כמה חיזוק גרמת בעולם כשנולדת אילה אהובתי, וכמה חיזוק את תגרמי גם עכשיו אחרי שהלכת, אמרתי לבורא עולם, תשאיר אותה בחיים כדי שאקדש את שמך בעולם, אבל גם כשלקחת אותה אני אקדש את שמך בעולם".

לסיום ספד הרב: "אני אשתדל בכל כוחי ומאודי להרבות יהודים שיאהבו אותך באמת, אולי הקדוש ברוך הוא נתן לי את זה כדי שיהיה לי כוח לנחם אנשים אחרים, אחים יקרים ואהובים, אנחנו נמצאים לפני ראש השנה, בראש השנה נגזר עליה להיוולד. עברו סה"כ חודשיים... בראש השנה נגזר עליה גם שתיפטר".

מיד לאחר שהרב סיים להספיד, הוא אמר למשפחתו שהוא חייב ללכת ולהספיק למסור את השיעור שהוא אמור למסור באשדוד.

כשהרב הגיע למסור את השיעור באשדוד, הוא אמר: "באתי לפה במסירות נפש, אני לא רוצה לצער אתכם", אמר הרב ופרץ בבכי מר והוסיף: "באתי לשכנע אתכם שיש לנו אבא טוב, שאוהב אותנו אהבת אמת, נכון, זה כואב ואי אפשר להשתלט על זה, אבל צריך לדעת שאבא בשמיים אוהב אותנו, אני אמרתי לבת שלי שאני אצא מפה יותר חזק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר