כל הפרטים הדרמטיים

גדולי ישראל החליטו לתמוך שוב ביעקב גוטרמן לראשות העיר, אך עם כוכבית | חשיפה

רב העיר מודיעין עילית וראש העיר יעקב גוטרמן, נכנסו בשעה האחרונה לבתיהם של גדולי ישראל הליטאיים, שם הודיעו להם, כי גוטרמן ימשיך בקדנציה נוספת לראשות העיר, אך הפעם יוצמד לו בא כח מטעם הרבנים | כל הפרטים בפרסום ראשון (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גוטרמן והרב קסלר, היום בביתו של הגר"ד לנדו, חותמים על המכתב | תיעוד בלעדי

הדרמה שלא קרתה: אחרי 20 שנים על כס ראש העיר, יעקב גוטרמן, שוב יהיה המועמד מטעם גדולי ישראלי הליטאיים, אך הפעם יוצמד לו בא כוח מטעם רבני העיר וגדולי ישראל.

בשבועות האחרונים החלו רינונים ושמועות, על כוונה להעמיד מועמד אחר לראשות העיר מודיעין עילית, ולא המועמד זה שנים רבות, יעקב גוטרמן.

אך על פי המידע שהגיע לידי 'כיכר השבת', לאחר שורה של דיונים בין רבני העיר - בראשות רב העיר הגאון רבי מאיר קסלר, הוחלט לתמוך שוב במועמדות של גוטרמן, ולפני שעה קלה, נכנס רב העיר יחד עם גוטרמן לבתיהם של גדולי ישראל, כדי שיחתמו על המכתב בו כתוב פרטי ההסכם של גוטרמן עם הרבנים.

במכתב עליו חתומים הרבנים הליטאיים המרכזיים בעיר, נכתב: "לקראת הבחירות התכנסנו מספר פעמים לדון בנוגע לבחירות, בדיונים עלו הנושאים הדרושים תיקון ושינוים משמעותיים: תחבורה, נוער ורווחה, תכנון ובניה".

הרבנים מציינים במכתב עליו חתמו כאמור גם גדולי ישראל: "לאחר שיחות מעמיקות עם ראש העיר היה מכובדנו הרב יעקב גוטרמן שליט"א סוכם על מינוי פרויקטורים לכל אחד מהנושאים כדי לקדם אותם, וכבר החלו בהעלאת תוכניות מפורטות כדי לקדם את העניינים בזריזות, כמו"כ סוכם שהרה"ג ר' שמואל מליק שליט"א מנהל בית הדין יתמנה לבא כוחנו לשותפות נאמנת עם ראש העיר בכל דבר וענין, כשהם פועלים בצוותא".

הרבנים מציינים במכתב שטרם פורסם לציבור: "פעלנו בהדרכת רבותינו מרן ראש הישי' הגאון רבי דוב לנדאו שליט"א ומרן ראש הישי' הגאון ר' משה הלל הירש שליט"א, אשר עיניהם ולבם תמיד על עירנו מזה שנים. לאחר מכלול השיקולים השונים אנו סמוכים ובטוחים שזו הדרך הנכונה והראויה, ויש לשמוח ולהודות להשי"ת על שהביאנו עד הלום. וכולנו תקוה שנזכה להעמיד הדת על תילה, ולהקל מעל הציבור את עול החיים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות