כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"צו מעציב ומאכזב"

הרב הראשי לצד הראשל"צ: "נסיונות להלך אימים על הרבנים"

הרב הראשי לישראל התייחס לצו הביניים של שופטי בג"צ בעתירות הדורשות לפתוח בחקירה נגד הראשון לציון הגר"ש עמאר בשל דבריו נגד הרפורמים: "נסיונות להלך אימים באמצעות עתירות קנטרניות לא ירפו את ידיהם של רבני ישראל" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראשל"צ הגר"ש עמאר (צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90)

הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי דוד לאו, התייחס לצו הביניים של שופטי בג"צ בעתירות הדורשות לפתוח בחקירה נגד הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר והסביר כי מדובר בניסיון להלך אימים על רבני ישראל.

לדברי הגר"ד לאו: "הצו שניתן היום מעציב מאכזב, חשוב להבין כי לכל רב יש את הזכות והחובה להביע את עמדתו בכפוף להלכה, הנסיונות להלך אימים באמצעות עתירות קנטרניות לא ירפו את ידיהם של רבני ישראל. כל נסיון להתערב בשיקול הדעת ההלכתי של רבני ישראל בכל עניין הלכתי לא יצלח".

הרב הראשי הוסיף: "אני מבקש מכאן לחזק את ידידי הראשון לציון הגרש״מ עמאר כאשר ברור לכל כי שיקול הדעת ההלכתי יישאר רק בידיהם של רבני ישראל".

הגר"ד לאו והגר"ש עמאר (צילום: נועם ריבקין פנטון\פלאש 90)

כזכור, הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, יצא גם הוא בגיבוי פומבי לראשון לציון ורבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר.

זה קרה שעה קלה לאחר החלטת שופטי בג"ץ להוציא צו על תנאי בעתירות נגד הגר״ש עמאר, בשל ההתבטאויות של הרב כנגד התנועה הרפורמית.

שופטי בגצ ביקשו משר המשפטים ומהיועצת המשפטית לממשלה לנמק מדוע הגר״ש עמאר לא ״יועמד לדין משמעתי״.

בעקבות החלטת שופטי בג"צ, הגר״י יוסף יצא בגיבוי פומבי לגר״ש עמאר ואמר: ״התערבות בג״צ בחופש הביטוי של רבנים הממלאים את תפקידם ופועלים בהתאם לחובתם ומתוקף תפקידם הרבני איננה מתקבלת על הדעת״.

לדברי הראש״ל: ״התבטאות רבה של ירושלים הגרש״מ עמאר היא מתוקף תפקידו כרב ומחובתו היה להביע את דעתו ללא מורא, אני קורא לבית המשפט העליון לחזור בו בו מפסיקתו זו ולאפשר חופש ביטוי לרבנים לצורך מילוי תפקידם״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר