בשורה לתורמים

ביוזמת ח"כ ברוכי: מהפכה בקבלת החזרי מס בגין תרומות

ביוזמת ח"כ אליהו ברוכי ובשיתוף פעולה עם רשות המסים, מערכת חדשה תחולל מהפכה בקבלת החזרי מס בגין תרומות | המערכת החדשה כרגע נמצאת בשלב הניסוי (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
ח"כ ברוכי בדיון עם ח"כ גפני על היוזמה | ארכיון (צילום: ללא קרדיט)

בשורה לתורמים: ביוזמת חבר הכנסת אליהו ברוכי ובשיתוף פעולה עם רשות המסים, מערכת חדשה צפויה לחולל מהפכה בקבלת החזרי מס בגין תרומות ולהקל מאוד על מיצוי הזכויות.

עד כה הייתה האחריות לקבלת החזרים עבור סעיף 46, בידי התורמים. המערכת החדשה - שכרגע נמצאת בשלב הניסוי - תושק בסוף השנה הלועזית, תעביר את האחריות לארגונים שמקבלים את התרומה ותחסוך את ההליך הבירוקרטי המייגע שכלל שמירת כל הקבלות שנתקבלו בעבור תרומות והעלאתן למערכת רשות המסים.

המערכת תאפשר לעמותות להיות אלה שמדווחות על התרומות שנתקבלו ועל התורמים שקיבלו קבלות, כך שהמידע יעבור לרשות המסים באופן ישיר ולא דרך תיווכו של התורם, שיקבל ללא עבודה קשה את הזיכוי המגיע לו על התרומה.

כדי להיערך למהלך, שלחה רשות המסים מכתב לעמותות המחזיקות באישור לסעיף 46 (המקנה לתורמים להן את הזיכוי במס), בו הציעה להן להצטרף לפיילוט שנערך בימים אלו.

נזכיר כי תחילתו של המהלך בדיון שיזם חבר הכנסת אליהו ברוכי בוועדת הכספים לפני כחצי שנה, כדי לתקן את המצב האבסורדי בו המידע על תרומות מוחזק באופן ממוחשב אצל העמותות, אבל על התורמים מוטלת האחריות ועבודת הדיווח.

"האזרחים יהנו מהמהלך שיחסוך להם בירוקרטיה, אבל גם העמותות יהנו ממנו כי התרומות יגדלו", אומר חבר הכנסת ברוכי. "נערכנו בדיון להתנגדות של רשויות המס למהלך, אבל לשמחתנו הייתה הסכמה שהשיטה הנוכחית מיושנת ומפלה תורמים שמתקשים לשמור קבלות.

אני חייב להודות לח"כ הרב משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, על ניהול הדיון והליווי המסור בדרך לפתרון ולאז אורעד וחגי טיירי מאגף מחלקת מלכ"רים שהתגייסו לעניין".

חשוב להדגיש כי למרות המערכת החדשה, השיטה הישנה עוד כאן. אין כפיה לעבור לשיטת הדיווח החדשה וכל עוד עמותות ואזרחים ירצו בכך, התורמים יכולים להמשיך ולדווח עצמאית בכדי לקבל החזר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות