כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
עונה לבג"צ

הגר"ש עמאר: "הם באים לעקור את התורה ואנחנו נשתוק?"

הראשל"צ הגר"ש עמאר התייחס לראשונה להחלטת בג"צ לבקש מהמדינה תשובות מדוע לא נפתח הליך משמעתי נגדו בשל דבריו נגד הרפורמים: "הם באים לעקור את התורה ואנחנו נשתוק?" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראשל"צ הגר"ש עמאר ( צילום: דוד כהן/פלאש90)

הראשון לציון ורבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר, התייחס אמש (שני) לראשונה להחלטת בג"צ לדרוש מהמדינה הסברים מדוע לא נפתח הליך משמעתי נגדו בשל דבריו נגד הרפורמים: "הם באים לעקור את התורה ואנחנו נשתוק?".

במהלך אירוע 'הקבלת פני רבו' בסוכתו בשכונת גבעת המבתר בירושלים, התבטא הגר"ש עמאר: "לא נירא ולא נחת, הם באים לעקור את התורה ואנחנו נשתוק?. משוגעים שרוצים לזייף את היהדות".

כזכור, בשבוע שעבר שופטי בג"צ החליטו להוציא צו על תנאי בעתירות נגד הגר״ש עמאר, בשל ההתבטאויות של הרב כנגד התנועה הרפורמית.

שופטי בגצ ביקשו משר המשפטים ומהיועצת המשפטית לממשלה לנמק מדוע הגר״ש עמאר לא ״יועמד לדין משמעתי״.

בעקבות החלטת שופטי בג"צ, יצא הראשון לציון והרב הראשי הגר״י יוסף בגיבוי פומבי לגר״ש עמאר ואמר: ״התערבות בג״צ בחופש הביטוי של רבנים הממלאים את תפקידם ופועלים בהתאם לחובתם ומתוקף תפקידם הרבני איננה מתקבלת על הדעת״.

לדברי הראש״ל: ״התבטאות רבה של ירושלים הגרש״מ עמאר היא מתוקף תפקידו כרב ומחובתו היה להביע את דעתו ללא מורא, אני קורא לבית המשפט העליון לחזור בו בו מפסיקתו זו ולאפשר חופש ביטוי לרבנים לצורך מילוי תפקידם״.

מעמד 'הקבלת פני רבו', אמש

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר