"חמאס גרועים מהנאצים" | צפו

אורי מקלב העביר את לשכתו לים המלח; "נגיע לכל מקום אליו פונו ניצולי שואה"

סגן השר מקלב העביר היום את לשכתו למלון בים המלח, אליו פונו תושבי שדרות, שחלקם ניצולי שואה | מקלב אמר לניצולי השואה: "מה שקרה, זו אכזריות חמורה, הרוצחים המתועבים תיעדו את שעשו במו ידיהם - בשואה הנאצים הסתירו את שעשו" | תיעוד (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

סגן השר אורי מקלב העביר היום (שני) את לשכתו, יחד עם כל צוותו למלון המפונים משדרות, השוהים כעת בים המלח, במשך כל היום נועד עם נציגי משרדי הממשלה ורשויות החירום בכדי לדאוג למופנים.

מקלב הגיע למלון רויאל בים המלח, לשם פונו אלפי מתושבי העיר שדרות עם תחילת הלחימה, וקיים רב שיח עם עשרות ניצולי שואה וקשישים השוהים במקום וניהל מפגשים עם כלל הגורמים - משרד הרווחה, פיקוד העורף, רשות האוכלוסין, הרשות לניצולי השואה, עיריית שדרות על שלל אגפיה יחד עם הנהלת המלון.

עם צאתו מהמקום הודיע מקלב, כי הוא ואנשיו יגיעו לכל מקום בארץ לשם פונו ניצולי השואה, בכדי לוודא שהם מקבלים את כל צורכיהם.

קודם לכן, ישב מקלב עם התושבים ושמע מהם את הכאב הגדול אותו חוו עם תחילת המלחמה בשבת.

במפגש עם עשרות הקשישים ניצולי השואה שפונו למקום אמר מקלב, כי "אנחנו במלחמה ממש, באנו לכאן במיוחד כדי לנסות לעזור לתמוך ולשמוע אתכם, אומנם קשה להיות חזק בימים כאלה, במיוחד האנשים שהיו בחזית, אך דעו לכם כי כל ארץ ישראל עומדת אחריכם ואני רוצה לחזק אתכם בשם כולם", אמר מקלב.

"האויבים רוצים לראות את חולשתנו, אנשים שאנחנו העסקנו אותם ביישובים ובקיבוצים נתנו להם אוכל לילדים שלהם באו ורצחו, קשרו הורים ושחטו את ילדיהם למול עיניהם. אלו דברים מזעזעים שלא היו. זו אכזריות חמורה, הרוצחים המתועבים תיעדו את שעשו במו ידיהם, - בשואה הנאצים הסתירו את שעשו. בדרך הטבע מי שעושה כאלו זוועות מסתיר זאת אבל הם אכזריים עד כדי כך צילמו את שעשו כדי לשבור אותנו ולהחליש אותנו, ועכשיו התפקיד שלנו להיות חזקים לאסוף כוחות כולם פה נרתמים לסייע ולעזור בכל מה שצריך גשמית רוחנית ונפשית". סיכם סגה"ש מקלב.

מקלב היום בים המלח
מקלב מבקר משפחות בים המלח בשבוע שעבר
מקלב היום בים המלח
מקלב היום בים המלח

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר