כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"זו אינה דרכנו"

נעצר חשוד בתקיפת החייל בבני ברק | ראשי הישיבה התנצלו 

חשוד בן 23 מבני ברק נעצר בחשד לתקיפת חייל המילואים בבני ברק | ראשי הישיבה הביעו את התנצלותם על התקרית והבהירו כי זו אינה דרכם (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תקיפת החייל בבני ברק (צילום: באדיבות המצלם )

המשטרה עצרה חשוד, בן 23 מבני ברק, בחשד לתקיפת חייל המילואים בעיר, ראשי הישיבה התנצלו על התקרית החמורה.

בתוך כך, ראשי הישיבה בה לומד הבחור החשוד, זומנו והגיעו למפקד המרחב, נצ"מ דניאל חדד, ביקשו להתנצל בפני החייל שנפגע על שקרה.

באמצעות המשטרה ובהסכמת החייל שנפגע, נוצר קשר ישיר בין הרבנים לחייל ובו הם הביעו את התנצלותם על התקרית והבהירו כי זו אינה דרכם וכי הם מגנים ומוקיעים את האירוע בפרט ובכלל כל גילויי אלימות מצד תלמידי הישיבה כלפי חיילים או כל גורם אחר.

סנגורו של החשוד עו"ד שלמה חדד, הגיב למעצר: "מרשי נחקר על הפרת סדר הציבורי. מרשי הכחיש את כל המיוחס לו, מרשי לא הפר סדר ציבורי וכן לא תקף את החייל, והראיה כי הוא שוחרר מייד לאחר חקירתו במשטרה. מדובר באירוע כואב אשר לכל הדעות אינו משקף כלל את החסידות וכן לא את הציבור החרדי".

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', קבוצת קיצוניים חסידיים, הבחינו בצהריים בחייל חרדי שהחנה את רכבו ברחוב חגי בעיר ותקפו אותו מילולית וככל הנראה גם פיזית - כשמלאו את מכוניתו באשפה.

עד ראייה לתקיפה, סיפר ל'כיכר השבת': "עברתי במקרה במקום והבחנתי במהומה של עשרות בחורים חסידיים סביב הרכב עם החייל. מסתבר שיש שם יהודי שמתעסק בזיהוי חללים, שהוא חייל ולובש מדים והוא מתגורר במקום".

אותו עד ראייה מסביר: "החייל הזה עובר התקפות הרבה פעמים, כמעט מדי יום וגם אני הותקפתי כי צילמתי בסמארטפון, אני ממש נדהמתי, לא יכולתי לסבול את ההשפלות שהחייל שעושה עבודות קודש נאלץ לחוות, אני לא ראיתי בעיניים אלימות פיזית, אבל חלק מהנוכחים במקום אמרו שכן היה".

מעיריית בני ברק נמסר: "בדקות האחרונות הותקף חייל חרדי תושב העיר המשרת בצה"ל, על ידי מספר בני נוער הנמנים עם פלג קיצוני וככה״נ אינם תושבי העיר. מדובר במקרה חמור אותו מוקיעה בני ברק ומגנה בכל פה! צוותי השיטור הונחו לפעול מיידית ולהביא למעצר החשודים ולנקיטת הליכים".

עוד נמסר בהודעת הגינוי: "בני ברק מוקירה ומעצימה את הלוחמים המוסרים נפש למען העם והארץ. אין ולא תהיה להתנהגות פסולה זו כל דריסת רגל בעירנו!".

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף גינה את תקיפת החייל: ‏"אני מגנה בחריפות את התקיפה של החייל החרדי בבני ברק ע"י גורמים משולי המחנה. "ואהבת לרעך כמוך" נאמר על כל יהודי באשר הוא, על אחת כמה וכמה על חיילי צה"ל הגיבורים, המחרפים את נפשם בימים אלה להגנת העם והארץ. אני סומך על רשויות החוק שיעצרו במהרה את הפורעים, וימצו איתם את הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר