"שהלימודים יהיו נגישים לכל הורה"

"התלמידות החרדיות הן פוטנציאל כלכלי גדול": הושגו מיליונים לסמינרים החרדים

שר העבודה יואב בן צור בישר למנהלי הסמינרים: "יחד עם מקלב הבאנו תקציב אדיר ע"ס 66 מיליון ש״ח והגדלנו את מספר התלמידות מ-3,600 ל-5,000 אלפים תלמידות. לשנת תשפ״ד התקציב יעמוד ע״ס 13,500 לתלמידה" | חרדים

יוני גבאי | כיכר השבת |
סמינר הישן בירושלים | ארכיון

שר העבודה יואב בן צור כינס את מנהלי הסמינרים לדיון בתקציב הסמינרים שתחת פיקוח המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית במשרד העבודה לשנת תשפ״ד.

בכנס השתתפו סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב, מנכ״ל משרד העבודה ישראל אוזן, המנכ״ל הרשות לפיתוח חרדי ונציגות בכירה של כל מנהלי הסמינרים מכל החוגים ברחבי הארץ.

״מכניסתי לתפקידי", אמר בן צור, "פעלתי להשוות את תקציב הסמינרים החרדיים שתחת פיקוח מה״ט במשרד העבודה בכדי להקל מעל ההורים את הנטל בתשלום הלימודים. יחד עם מקלב הבאנו תקציב של 66 מיליון שקלים והגדלנו את מספר התלמידות מ-3,600 ל-5,000 תלמידות. לשנת תשפ״ד התקציב יעמוד ע״ס 13,500 לתלמידה".

עוד אמר בן צור: "משרד העבודה הגדיל את תקציב הסמינרים שתחת מה״ט למען הגדלת הכשרות המקצועיות בחברה החרדית מתוך אמונה וחזון שככל שנגדיל את מספר ההכשרות בסמינרים נשפיע על עתידם הכלכלי של משפחות רבות המבקשות להשתלב בתעסוקה איכותית. אני מודה לכל השותפים אשר הבינו את החשיבות של המכללות הטכנולוגיות והפריון הגדול שהם תורמים למשק שהבנות החרדיות יוצאות לשוק עבודה מכובד עם שכר הולם".

אורי מקלב, סגן השר לפיתוח חרדי במשרד ראש הממשלה והתחבורה, אמר: "תפקידה של הרשות החרדית היא לסייע בהורדת יוקר המחיה שיבוא לידי ביטוי בסיוע הזה לסמינרים. זו זכות להיות שותפים בפרוייקט הגדול הזה שיסייע להורים. במהלך הזה אנחנו מביאים סיוע גדול לסמינרים, ראינו את הנגשת הלימודים והסמינרים כדגל, אנחנו רוצים שהלימודים יהיו נגישים לכל הורה והורה. ואנחנו בטוחים שזה יורגש בכל בית ובית יקדם ויקל על הלימודים".

מנכ״ל משרד העבודה ישראל אוזן, הגיב: "התיקון שהביא השר בן צור ישפיע באופן ישיר על איכות ההוראה ועל הסיכוי של נשים צעירות להשתלב במשרות איכותיות במשק ולפרנס את ביתן בכבוד. העליה החדה בשיעור התלמידות מעידות על המוטיבציה הגבוהה ללימודים טכנולוגיים במסגרת מה״ט שנותנות תשואה להשכלה. תפקידנו להמשיך להעניק את מירב הכלים ולהרחיב את המגמות כדי להבטיח שילוב מיטבי בשוק העבודה".

רועי אסף, ראש הרשות החרדית, ציין כי "התלמידות החרדיות הן הפוטנציאל הכלכלי הגדול ביותר של המשק הישראלי, אנחנו רואים זאת בכל הדוחות שלנו, אני בטוח שהתקציב שהקצתה הרשות החרדית יסייע לממש זאת ויסייע בפרט להורי תלמידות שידם אינה משגת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר