"כל חב"ד מזועזעים" | תיעוד

זעזוע ב-770 בניו יורק | בחורים שברו קירות בבית המדרש; המשטרה ביצעה מעצרים

לאחר שהתגלתה מנהרה בתוך הבניין המפורסם של חסידי חב"ד בניו יורק, החליטו פלג מסוים בחב"ד, כי הרבי רוצה להרחיב את גבולות המקום, אמש, הגיעה למקום משאית בטון על מנת לחסום את המנהרה המהווה סכנה לשלום הציבור, ובתגובה הבחורים החלו לשבור קיר בבית המדרש, להגיע אל המנהרה (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
שבירת הקיר (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

מהומה התרחשה הלילה (שלישי) ב-770, מרכז חב"ד העולמי בקראון הייטס שבניו יורק, כאשר עשרות בחורים שברו קיר בבית המדרש, המשטרה שהגיעה למקום, עצרה מספר בחורים.

בחורים חב"דיים גילו לאחרונה מנהרה בתוך הבניין המפורסם, והלילה הם החליטו לשבור את הקיר בבית המדרש, כדי למנוע את סתימת המנהרה.

יצוין, כי המנהלים רצו לסתום את המנהרה שהתגלתה במקום, מחשש לשום הציבור ומפני הסכנה למתפללות שהמנהרה עלולה לגרום ולכן התקבלה החלטה לסתום את המנהרה, מה שלא מצא חן בעיניי כמה בחורים קיצונים.

כך או כך, מוקדם יותר אתמול הגיעו למקום משאיות בטון כדי לסתום את המנהרה, והבחורים השייכים לפלג מסוים בחב"ד, החלו בתגובה - לניסיון סתימת המנהרה - לשבור את הקיר בבית המדרש, כדי לחבור למנהרה, ובמקום פרצה מהומה והוזמנה משטרה.

שבירת הקיר ב-770 אמש (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

בחור בישיבה מספר ל'כיכר השבת': "השוטרים שהוזמנו למקום לא הבינו מה קורה, לקח להם המון זמן להבין מה הבחורים עושים והתגובה שלהם הייתה מאוחרת, אך לבסוף הם ביצעו מעצרים. הם התחילו לפעול רק לאחר שאחד הבחורים החל להשתולל, אז הם השפריצו גם מדמיע ועצרו כעשרה בחורים, שני בחורים נוספים הצליחו לברוח מהצד השני של המנהרה".

לדברי אותו בחור: "נכון לעכשיו הוחלט לסגור את 770 לפחות עד שבת וההערכה היא שהמקום יהיה סגור לפחות שבוע, בשל הנזקים שנגרמו במקום, הכי מזעזע היה לראות את המשגיח הרב בלומניג שהגיע למקום וניסה למנוע את הפוגרום, אך הבחורים דחפו אותו בגסות רוח, כל חב"ד מזועזים מהמקרה שקרה הלילה, זו פגיעה משמעותית בלב הפועם של חב"ד".

מכתב של יו"ר אגודת חסידי חב"ד ומרכז לענייני חינוך

גורם בכיר בחסידות חב"ד אומר הבוקר ל'כיכר השבת': "זה לא מובן, זה ממש זעזוע, כולנו כואבים שנוגעים בבית המדרש המיתולוגי של הרבי, איזו צורה זו שבחורים צעירים מגיעים על דעת עצמם ומחריבים את כל הנוסטלגיה שלנו. זה בלתי נתפס מבחינתנו".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר