צפו בתיעוד

שלוש שנים להסתלקות זקן חכמי תוניסיה: תפילה על ציונו והילולא

במלאות שלוש שנים להסתלקותו של זקן חכמי תוניסיה, הגה''צ רבי דן מרדכי הכהן זצ"ל, התכנסו עשרות מבני העדה, תלמידיו ומוקירי זכרו, למעמד ההילולא ולתפילה על ציונו (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
בנו הגר"ח הכהן על ציונו (צילום: באדיבות המצלם)

במלאות שלוש שנים להסתלקותו של זקן חכמי תוניסיה, הגה''צ רבי דן מרדכי הכהן זצ"ל, התכנסו עשרות מבני העדה, תלמידיו ומוקירי זכרו, למעמד ההילולא המרכזי בראשות בנו ממשיך דרכו הגאון רבי חי הכהן, רב העדה בירושלים.

המעמד נערך בסמוך לבית מדרשו בירושלים בהשתתפות רבנים, אדמור"ים ואישי ציבור. מי שפתח את המעמד היה הגר''מ הבלין, רב העיר קרית גת, שסיפר על היכרותו עם הצדיק בתקופה שהתגורר בקריית גת.

עוד נשאו דברים הגרב''צ אבא שאול ר''י 'אור לציון', הגרי''ח עדס רו''מ 'מעלות יוסף', הגרש''י זעפרני אב''ד 'כתר תורה' והגר"ג חדד רב היישוב אילניה נכדו של הרב שסיפר עובדות והנהגות מהקודש פנימה. חתם את המעמד, האדמו''ר ממישקולץ שערך בסיום הערב קבלת עול מלכות שמים.

בבוקר יום ההילולא התקיים בציונו הקדוש בהר המנוחות מעמד תפילה, בהשתתפות עשרות תינוקות של בית רבן במעמד בנו הגר''ח הכהן והגאון רבי רונן הכהן, ראש מוסדות 'לחם הביכורים' בירושלים, שהעתירו בעד עם ישראל שנמצא בתקופה קשה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר