"לא קיבלנו מענה" | צפו

אייכלר תהה במליאה: "למה אין מיגוניות במירון?" | זה מה שהשיב לו שר הדתות מלכיאלי

בצל המתיחות הקשה בצפון, תהה ח"כ אייכלר מדוע לשם הביטחון לא מציבים מיגוניות בהר מירון ובמיוחד ליד ציון הרשב"י| מי שהשיב לו לשאלה היה השר מלכיאלי שטען: "עד כה לא קיבלנו מענה ממשרד הביטחון, נעדה הכל כדי להציב מיגוניות במירון" | צפו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
אייכלר ומלכיאלי (צילום: מתוך הוידיאו)

על רקע הבלתי פוסקת בצפון, הגיש יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ ישראל אייכלר שאילתה לשר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי בנוגע להצבת מיגוניות במירון.

אייכלר שאל את מלכיאלי במליאה: "עשרות אלפים פוקדים את אתר ציון הרשב"י במירון, אך אין שם מיגוניות, מה שמסכן את המתפללים בפרט ברקע התקופה. ברצוני לשאול מתי יציבו שם מיגוניות"?".

אייכלר שאל, מלכיאלי השיב (צילום: ערוץ כנסת)

השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי השיב: "שאלתך מוצדקת! למרות שהצבת מיגוניות אינה בסמכות משרד הדתות, פנה מנכ"ל המקומות הקדושים למשרד הביטחון בתחילת המלחמה ונענה שבעקבות המצב בדרום יש מחסור בדרום. לאחר מכן פנה שוב וטרם קיבל מענה. אנחנו נפנה שוב למשרד הביטחון עד להצבת מיגוניות".

ח"כ אייכלר הוסיף לשאול: "בעקרון השאילתה מופנית לשר הביטחון, אך אני יודע שהוא עסוק בזמן מלחמה ולכן העברנו את השאלה לשר הדתות שאחראי על המקומות הקדושים. אני מציע שהכנסת יחד עם משרד הדתות ומשרד הביטחון יפעלו בנושא. מה שאסור שיקרה זה שיסגרו את המקום. ולכן אנחנו חייבים לעשות כל מה שאפשר, מערך מיגוניות, לא מיגונית אחת או שתיים. וגם לסדר את האזעקה שתפעל כמו שצריך. זה חלק מחופש הדת והתפילה, וחייבים לעשות כל מה שאפשר כדי להבטיח את שלום המתפללים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר