מוכנים לכל תרחיש

זה מה שיעשו ביום שהגישה לעיר מודיעין עילית תחסם בגלל אירוע חירום | צפו בתרגיל

תרגול ראשון מסוגו בארץ דימה אירוע בו מחבלים תקפו את העיר החרדית מודיעין עילית וחסמו את כביש הגישה היחיד • בשיתוף פעולה נדיר, השתתפו עשרות חובשים מכל ארגוני ההצלה השונים ורופאים מכל קופות החולים שפתחו טריאז' רפואי בתוך העיר • ולמה הודו לאנשי 'הפלג הירושלמי' שהפגינו נגד התרגיל? • צפו בתיעוד ייחודי ומקיף מהתרגיל (חרדים)

מנדי אושר | כיכר השבת |
סרטון התרגיל שהופץ ללמידה לכל פלוגות פיקוד העורף (קרדיט הסרטה וצילומי סטילס: יואב צור / רובי שם טוב)

הסלוגן של כיתת הכוננות במודיעין עילית מגיע ממשלי כ"א, "סוס מוכן ליום מלחמה ולה' התשועה" יחד עם הידיעה שלה' התשועה, יש הכנה ליום מלחמה. את המוטו הזה נושאים גם יתר כוחות הביטחון בעיר ובתוכם פיקוד העורף שבימים האחרונים ביצעו תרגיל ענק ייחודי וראשוני מסוגו בארץ בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים.

העיר מודיעין עילית מוקפת מכל הכיוונים בכפרים ערביים שבחלקם עוינים - בלעין, נעלין, ספא, חרבתא ועוד חורבות של שונאי ישראל. בעת אירוע, דרך היציאה המרכזי היחיד מהעיר ואליה, עלול להיות סגור, ואף כבישי הגישה הנוספים לשעת חירום עלולים להיחסם ,כך שבהוראת מפקד העיר עופר בוקסבוים יאלצו לפתוח מרכז רפואי בתוך העיר. בהוראתו יחד עם אנשי פיקוד העורף האמונים על המענה הנדרש יפתח אחד המתנסים וייהפך למרכז קבלה בו יעשה מיון לפצועים השונים ומשם יפונו אל בתי החולים.

במסגרת התרגיל את הפצועים דימו מתנדבים מהעיר, תלמידים מבתי הספר ובמקביל גם חיילים שהגיעו "פצועים" מזירות הלחימה השונות. הם הגיעו אל המתנ"ס ונשלחו החוצה לפינוי מוסק באמצעות עשרות אמבולנסים וכלי תחבורה שישמשו ככלים לשינוע גם בעת אסון.

במתחם עצמו הייתה חלוקה מסודרת לפי אופי הפציעות כאשר היה גם חלל יעודי לנשים ואף שטח לחללים ל"ע שעברו טיפול בידי אנשי אנו"ח וזק"א.

במשך התרגיל הצטרפו לחיילי פלוגת מודיעין עילית גם כוחות של פלוגת מכבים וחיל רפואה שאף דימו פינוי מוסק במנחת שהוקם למקרה אסון חלילה. לדברי קצין פיקוד העורף, "מדובר בתרגיל ראשון מסוגו בו משתתפים כל כוחות הביטחון לצד כל הארגונים הרפואיים על שלל ארגוני המתנדבים ללא שום הבדל או חילוק דעות".

"בעת אירוע", אמר, "כולם שוכחים את היריבות ויודעים לעבוד יחד למען הצלת חיים". לדבריו, "צריך להודות גם לאנשי הפלג הקיצוני שהגיעו להפגין ולדמות אירוע אמיתי אשר גם בו יהיו מפריעים שונים והם עוזרים לנו בתרחיש ועל כך תודתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר