בצל המתיחות עם טורקיה

הגר"י זילברשטיין ביקש: "תתפללו על עם ישראל באיזמיר"

חבר המועצת והפוסק, הגר"י זילברשטיין ביקש מהרב שלמה זביחי שנסע לטורקיה, שיתפלל על קברו של מרן הגר"ח פלאג'י זצ"ל באיזמיר "להסיר מעם ישראל חרב ויגון ואנחה" • צפו (חדשות חרדים)

איצלה כץ ויהודה גל | כיכר השבת |
צפו בתפילתו של הגר"ש זביחי (צילום: רפאל זביחי)

מסורת רבת שנים קיימת במוסדות "תפארת רפאל" לעלות ברוב עם להשתטח על ציונו של הגאון רבי חיים פלאג'י זכותו יגן עלינו, ביום פטירתו בי"ז בשבט באיזמיר טורקיה ולקיים שם הילולה המונית.

מפאת המתיחות הרבה השוררת בין ישראל לטורקיה עקב המלחמה בעזה, בוטלו כל הטיסות הישירות לטורקיה וההגעה לשם נעשתה קשה. גם בית הקברות היהודי העתיק באיזמיר סגור למבקרים בהוראת השלטונות.

על אף המתיחות הרבה, בשל קשריו עם השלטונות הטורקיים לאורך השנים וראשי הקהילות היהודיות, קיבל הרב שלמה זביחי רב יהדות ׳משהד׳ ורב קהילת ׳תפארת רפאל׳ היתר מיוחד להגיע לקברו של רבינו חיים פלאג׳י באיזמיר שבטורקיה במלאות 156 שנים לפטירתו של הצדיק.

טרם הנסיעה לטורקיה, עלה הגר"ש זביחי למעונו של חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין, וביקש ממנו את ברכת הדרך לנסיעה המסוכנת. הגר"י בירכו וביקש ממנו בקשה חריגה: "תתפלל על כלל ישראל".

בית הקברות היהודי העתיק נפתח עבורו לתפילה בליווי ראשי הקהילה היהודית בשעת בוקר מוקדמת מטעמי ביטחון וזמן השהייה בו הוגבל.

הגר"ש זביחי אכן קיים את בקשתו של הגר"י והתפלל בציונו של רבי חיים פלאג'י זיע"א: "רבינו חיים פלאג'י, אני שליח של מורינו ורבינו עטרת ראשנו הרב יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן, אחד משרידי הפליטה שיש לנו בדור הזה".

הוא הוסיף על הקבר: "הוא (הגר"י זילברשטיין. א"כ וי"ג) ביקש להודיע שלומדים את תורתך בעז"ה, ואת הנהגותיך נקיים בשכונה ובקהילה ובכל עם ישראל, שהקב"ה יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים, הוא וכל צאן מרעיתו וכל הקהל הקדוש בשכונת רמת אלחנן בעיר הקודש בני ברק, וכל עם ישראל, שהקב"ה ימלא כל משאלות ליבנו לטובה ולברכה, ויתקיים בנו מאמר הכתוב ואתם הדבקים בה' אלוקיכם חיים כולכם היום, אמן".

הרב שלמה זביחי עם חברי הקהילה היהודית באיזמיר (צילום: רפאל זביחי)
אשכבה בבית הכנסת באיזמיר לרבי חיים פלאג'י (צילום: רפאל זביחי)
תפילה בבית הכנסת באיזמיר (צילום: רפאל זביחי)
המסע לאיזמיר (צילום: רפאל זביחי)
התפילה בציונו של רבנו חיים פלאג'י באיזמיר (צילום: רפאל זביחי)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר