"מקפידים גם בעת מלחמה" | צפו

"כל החיילים אוכלים רק כשר, כשר למהדרין" | מפגש נדיר של בכיר בצה"ל אצל גדולי ישראל

מספר נציגים בראשות ראש ענף הכשרות בצה"ל, עלו היום לבתי גדולי ישראל, כדי להתברך ולספר על ההקפדה הגדולה בצה"ל על כשרות המזון לחיילים, גם בשדה הקרב | הגרב"ד פוברסקי אמר בעת המפגש: ״כשרות זה חשוב מאוד, אדם שאוכל דברים אסורים, אז הוא מתקלקל בו, טמטום הלב״ | צפו בתיעוד (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרב נריה רוזנטל אצל הגר"י זילברשטיין והגרב"ד פוברסקי (צילום: ללא קרדיט)

ראש ענף כשרות ברבנות הצבאית, הרב נריה רוזנטל, פועל יחד עם כל הענף - כל השנים ובפרט לאחר פרוץ המלחמה על מנת לספק את הדרישות המחמירות ביותר וזאת לאור הגידול ההולך וגובר בהיקפי הגיוס של שומרי הכשרות.

במסגרת תפקידו וכשהוא על מדים, עלה הרב רוזנטל היום (שני) לביקור נדיר ולא שגרתי בתיהם של שני חברי מועצת גדולי התורה בבני ברק, הגאון רבי ברוך דב פוברסקי והגאון רבי יצחק זילברשטיין, כאשר הוא מציג בפניהם את אתגרי הכשרות בתקופת מלחמה וזכה לשבחים על פעילות הרבנות הצבאית.

במפגש הראשון בביתו של הגרב״ד פוברסקי ברחוב בן זכאי בבני ברק, הציג אחד ממקורביו את הרב רוזנטל ואת ענף הכשרות הצה"לי שהגיע עמו ואמר: ״בזכותם כל החיילים מלבנון ועד תוככי עזה ממש, אוכלים רק כשר, כשר למהדרין״.

הגרב״ד השיב בברכה: ״טוב מאוד״.

הרב רוזנטל ביקש ברכה מהרב לחיזוק הכשרות, והגרב"ד השיב: ״כשרות זה חשוב מאוד, אדם שאוכל דברים אסורים אז הוא מתקלקל בו, טמטום הלב״.

הרב רוזנטל אמר לרב: ״אנחנו משתדלים לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי שחיילים יאכלו כשר ושתהיה להם סייעתא דשמייא״.

הפגישה המלאה עם הגרב"ד פוברסקי | צפו

מאוחר יותר הגיע הרב רוזנטל גם לביתו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה מפוסקי ההלכה הבכירים בציבור החרדי, והציג בפניו את המאמץ של הרבנות הצבאית לשמור על כשרות גם בתקופה אינטנסיבית כמו בימי המלחמה.

הרב רוזנטל עמד על כך ש״כשרות מהודרת גם בשעת מלחמה בהתאם להנחית הרבצ"ר תא"ל הרב איל קרים״ וזאת ברמה גבוה ובסטנדרט גבוה בבסיסי צה"ל בעורף ובשטח.

הרב סיפר כי גם בשעת מלחמה הרבנות הצבאית מקפידה על בישול ישראל לדעת מרן הבית יוסף. עופות בכשרות מהדרין ובשר חלק, ירקות עלים (גוש קטיף) ושאר הסטנדרטים הגורמים לכשרות הרבנות הצבאית להיות מהודרת.

יצוין, כי בשבוע שעבר ביקר ראש ענף הכשרות גם בבתיהם של הגר״א ויס והגר״א שלזינגר משכונת גילה בירושלים וביקר בישיבת חברון שם נפגש עם ראש הישיבה הגר״י חברוני.

הרב נריה רוזנטל אצל הגרב"ד פוברסקי
הרב נריה רוזנטל אצל הגר"י זילברשטיין
הרב נריה רוזנטל אצל הגר"י זילברשטיין
הרב נריה רוזנטל אצל הגר"א שלזינגר
הרב נריה רוזנטל אצל הגר"א וייס

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר