הבחירות לרשויות המקומיות

הקרב החסידי מסלים | פרוש במתקפה חריפה נגד זייברט: "פועל באופן פסול נגדנו"

השר מאיר פרוש, המוביל ציר חסידי נגד חלקים באגודת ישראל, יוצא הבוקר בהתקפה חריגה כנגד בכירים בחסידות גור, שלטענתו משתמשים באיומי נקמנות ועוד, כדי לגרום לחסידויות מסוימות לנטוש את ספינת 'שלומי אמונים' | פרוש מתחייב: "אני מתחייב לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי להגן על הקהילות" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
השר מאיר פרוש בריאיון עבר ל'כיכר השבת'

באופן קבוע בחירות מוציאות את הדם הרע לרחובה של עיר, אך נדמה שאם חשבנו שמערכת הבחירות הנוכחית, תעבור בשלום - בגלל המלחמה, מסתבר שטעינו ומלחמות היהודים נמשכות בכל העוצמה.

אין זה סוד וכפי שדווח כבר בהרחבה ב'כיכר השבת', כי במערכת הבחירות הנוכחית, נוסדו שני צירים חדשים שהולכים יחד כמעט בכל הארץ. הציר הראשון היה - דגל התורה עם שלומי אמונים, שסגרו על ריצה משותפת ראשונים, בעקבות תמיכה משותפת בישראל פרוש באלעד, והציר השני, נולד מעין "ציר נקמה", או "ציר תגובה" - של חסידות גור וש"ס, אליה חברה גם חסידות ויז'ניץ.

למרות שהאינטרסים לא חופפים בכל המקומות, גור משתמשת בכוח שלה, כחסידות הגדולה, כדי להביא קהלים חדשים גם במקומות שאין להם חסידים, כדוגמת העיר אלעד, שם היא לכאורה הצליחה להביא את חסידות ויז'ניץ לתמוך במועמד ש"ס, תחת דיל בעיר בית שמש.

מי שזועם על הדיל המדובר, הוא יו"ר שלומי אמונים ולמוד קרבות וותיק, השר מאיר פרוש, שהיום (שני) באופן חריג, יצא בביטאון מפלגתו בחריפות נגד אגודת ישראל, ול'כיכר השבת' נודע, כי הוא אמנם נמנע להשתמש בשם המפורש של חנוך זייברט, המועמד של אגודת ישראל לעיריית בני ברק, אך כל ההתקפה החריגה הייתה נגדו.

את הדברים פרסם פרוש בביטאונו - המבשר, וכך הוא כתב: "זעזוע בקהילות הקודש הנמנות על אגודת ישראל בעקבות איומים שקיבלו בימים האחרונים מאישים בכירים ועסקנים באגודת ישראל, לפיהם אם לא ינהגו בבחירות למועצות ולראשות הערים השונות, בעיקר בבית שמש אשדוד ובאלעד, על פי רצונם ודרישתם – ייפגעו מוסדות התורה והחינוך של קהילתם ברחבי הארץ.

"מתפקידי", הסביר השר פרוש, "כמייצג קהילות הקודש באגודת ישראל וכשלוחם של גדולי ישראל, נפעל ונזעיק את דעת הקהל במערכה ציבורית אדירה לשרש את שפת האיומים על קהילות הקודש".

השר פרוש, ביקש גם להעביר מסר לאותם מאיימים והזכיר כי "אף שר או ראש עיר לא מכהן בתפקיד מתוקף כוחו הפוליטי העצמאי או רק מכוח החסידות שאותו הוא מייצג, אלא אך ורק מכוחם של כלל הסיעות המרכיבות את יהדות התורה בכלל ואגודת ישראל בפרט וכמייצגם של כלל קהילות הקודש".

עוד אמר פרוש: "לא ייתכן שאישים פוליטיים באגודת ישראל ינצלו את כוח השררה שקיבלו בשמם של כל הסיעות המרכיבות את אגודת ישראל, ויאיימו חלילה וחס על קהילות הקודש מבלי לקבל את המושג של 'נהרא נהרא ופשטיה', כפי שהיה מקובל אצלנו מאז ומתמיד".

פרוש הוסיף וטען במכתב החריג שלו: "הובלנו, סיעת שלומי אמונים וסיעת מחזיקי הדת, שינויים משמעותיים בתוך אגודת ישראל כאשר לפני שלוש שנים התנהל מאבק על סדר הרשימה, בין המקום השלישי למקום הרביעי של אגודת ישראל בכנסת, וכן לתת ייצוג לקהילות נוספות במקום החמישי. כמו כן הבאנו להקמתה מחדש של ועדת הכספים במוסדות אגודת ישראל".

לסיום כתב פרוש: "את השינויים והתיקונים אנחנו נבצע מבפנים. אני מתחייב לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי להגן על קהילות הקודש והציבור הכלל חסידי מפני איומים בפגיעה ונקמנות שאין מקומם בקרב נציגי הציבור התורני".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר