הדיל הושלם | "לא לענות למגדפים"

האדמו"ר מויז'ניץ הכריע: יש לתמוך בבוטבול באלעד; "כפוף לגדולי ישראל"

למרות שההכרזה על תמיכה במועמד ש"ס הייתה צפוייה, העיר אלעד כמרקחה ולראשונה מזה עשור החיוך חוזר לפנים של פעילי ש"ס באלעד | בהוראת הרבי - על כל חסידי ויז'ניץ בעיר, לפעול לטובת מועמדותו של יהודה בוטבול • כל הפרטים (פוליטי)

(צילום: מלכות ויזניץ בטלגרם)

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', האדמו"ר מויז'ניץ, הגיע הערב (שני) לעיר החרדית אלעד, לצורך "שיחה מיוחדת בענייני השעה", בפני בני קהילתו, במהלך השיחה, הוא הורה לכלל חסידי ויז'ניץ - תושבי העיר, לתמוך בבחירות הקרובות בעוד כשבועיים, במועמד ש"ס לראשות העיר יהודה בוטבול ולפעול להצלחת מועמדותו.

"אומרים עלי שאני איש השלום", פתח הרבי את הנושא הפוליטי, תוך שהוא מתייחס לביקורת שהוטחה, והוסיף: "אבל יש לי אחריות על כלל ישראל".

האזינו לדברי הרבי (צילום: מלכות ויזניץ בטלגרם)

עוד אמר הרבי: "אני מבקש מכל הציבור להצביע ג' ויהודה בוטבול. אין לי שום נקיפות מצפון על מה שכותבים עלי בעיתונים, לא לענות למשמיצים אותנו דבר, הכל נטו אידישקייט עם כל ההידורים. ניסיתי שיהיה שלום בכלל ישראל אך 'הבעל דבר' לא נתן".

האדמו"ר מויז'ניץ נכנס אולם הכינוס באלעד (צילום: מאיר בוכריס)

על אף שהוראתו של האדמו"ר הייתה צפוייה, הרוחות באלעד סוערות - בעיקר בשל גודלה של קהילת ויז'ניץ באלעד המונה מאות משפחות ומוערכת בכ-1,500 קולות, שעשויים לכאורה להכריע את הבחירות - אלא אם כן, פרוש יצליח להוציא שפן מהשרוול ברגע האחרון.

בעיר, שרוב הקהילות בה ספרדיות (שלא כולם תומכים במועמד ש"ס. ח"ב וא"כ), מדובר בחיזוק משמעותי למועמד ש"ס, ובמטה בוטבול שוררת הערב תחושה טובה - לראשונה מזה עשור.

במטה 'שלומי אמונים' ו'דגל התורה', לא מזלזלים בתוספת הכוח המשמעותית שקיבל המועמד המתחרה, אולם לטענתם, הניצחון בידיהם, למרות תמיכת ויז'ניץ בבוטבול: "אנחנו ננצח גם בלי ויז'ניץ".

כזכור, גם הציונות הדתית הודיעה על תמיכתה במועמד ש"ס יהודה בוטבול - סמוך להחלטת יו"ר ש"ס אריה דרעי להשאיר בידי השר בצלאל סמוטריץ' את תיק האוצר למשך כל הקדנציה למרות הרוטציה שהוסכמה בין השניים עם הקמת הממשלה.

אולם, במטה פרוש טוענים כי למצביעי הציונות הדתית המורכבים גם מאנשי חב"ד, יש קשר ארוך וחם עם ראש העיר המכהן והם אינם רואים את עצמם מחוייבים להחלטה המפלגתית בעיר.

חשוב לזכור, כי בעיר ישנם מאות רבות של מצביעי 'הפלג', שעד לפני שבועות אחדים נספרו במטה בוטבול כמצביעים פונטציאליים, אולם בעת האחרונה דווקא מטה פרוש משוכנע כי תמיכתם בו מובטחת.

כך או כך, נראה כי הבחירות בעיר אלעד ימשיכו להסעיר את הרוחות ובשתי המטות יעשו כל שביכולתם למצות את יכולת ההצבעה של מצביעיהם ביום הבחירות בעוד קצת יותר משבועיים, בניסיון לנצח את הבחירות.

יצוין כי להחלטת האדמו"ר צפויה בעתיד השפעה ממשית על הרכב רשימת 'יהדות התורה' בכלל ו'אגודת ישראל' בפרט, כשספק עם כלל החסידויות יוכלו לשוב ולרוץ יחד כבעבר, לאחר הבחירות המקומיות, שבהן, כזכור, כבר הורה האדמו"ר מויז'ניץ לחסידיו בבית שמש לתמוך במועמד ש"ס משה אבוטבול ולא במועמד 'דגל התורה' שמואל גרינברג הזוכה לתמיכת 'שלומי אמונים'.

כזכור לפני כשבוע דווח ב'כיכר השבת', המספרים שמציגים המועמדים בעיר אלעד, אין ספק כי ההצטרפות הרשמית והצפויה של ויז'ניץ, תורמת למועמדתו של יהודה בוטבול.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר