"צרכי הצבא דחופים ומיידיים"

ח"כים בליכוד במרד נגד הפטור מגיוס לתלמידי ישיבות: "לא נוכל לתת את ידינו לעיוות זה"

השר עמיחי שיקלי ושני שרים נוספים מ'הליכוד' הודיעו במכתב לראש הממשלה כי לא ייתנו את ידיהם לתמיכה בחוק הגיוס החדש שימשיך להעניק פטור מגיוס לתלמידי הישיבות: "תזכירי החוק שפורסמו משדרים כי 'מה שהיה הוא שיהיה'. הנטל הביטחוני גדל, אבל אותם אנשים הם שישאו אותו על כתפיהם" | המכתב המלא (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: לע"מ)

השר עמיחי שיקלי ושני שרים נוספים מ'הליכוד', דן אילוז ומשה סעדה, הודיעו במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי לא ייתנו את ידיהם לתמיכה בחוק הגיוס החדש שימשיך להעניק פטור מגיוס לתלמידי הישיבות.

בפתח מכתבם הם מציינים כי: "במציאות המלחמה המתמשכת, היקף החיילים הנדרש כדי לעמוד במשימות הביטחון לטווח הזמן הנראה לעין, מחייב היערכות מחודשת וחקיקה מותאמת".

לדבריהם: "פורסמו שני תזכירי חוק הנוגעים לתיקונים שמבקשת מערכת הביטחון להחיל, תיקון לחוק השירות הצבאי ולחוק המילואים, וזאת במטרה להתאים את החקיקה לצרכי המלחמה המיידיים. התיקונים יאפשרו הארכה של השירות הסדיר חזרה לשלוש שנים וכמו כן זימון לפרקי זמן שירות ממושכים של משרתי המילואים".

"הצורך המיידי מובן וברור", הם מדגישים: "ואת תיקוני החקיקה חיוני לקדם כדי לוודא שצה״ל פועל במסגרת החוק, אולם החוק מציף באופן טבעי וצודק סוגיה רחבה יותר שמתגלגלת מעשור לעשור ללא פתרון והיא סוגיית השותפות בנטל הביטחוני".

השלושה כותבים לראש הממשלה: "צרכי הביטחון הנוכחיים של מדינת ישראל מחייבים הרחבה של מעגל הנושאים בנטל. בשונה מעיתות שגרה לא ניתן עוד לקבל בשוויון נפש מצב בו קבוצות מסויימות בחברה עומסות על כתפיהן את נטל הביטחון על מחיריו הכבדים בעוד קבוצות אחרות בעם ישראל ממשיכות בשגרת חייהם".

המכתב המלא

השלושה מזהירים: "תזכירי החוק שפורסמו משדרים כי "מה שהיה הוא שיהיה". הנטל הביטחוני גדל, אבל אותם אנשים הם שישאו אותו על כתפיהם. לא נוכל לתת את ידינו לעיוות ערכי ומוסרי זה".

עם זאת הם מדגישים: "איננו מאמינים שנכון וניתן לשנות את המציאות הזו בכפייה, אלא בהושטת יד אחים אל עבר ציבורים נוספים. כולם נדרשים להבין שהמציאות הביטחונית החדשה מחייבת מציאות אזרחית חדשה. אנו מקווים כי מתוך שיח ניתן יהיה לפתוח אפשרויות נוספות להרחבת פוטנציאל המשרתים בצה"ל".

בסיום מכתבם הוסיפו השלושה: "מכיוון שתהליך זה של שילוב, הדורש שיח מכבד ורצון אמיתי להגיע להבנות והסכמות, דורש זמן, ומאידך צרכי הצבא הם דחופים ומיידיים, אנו דורשים להביא את החקיקה המוצעת בהוראת שעה לשנה אחת בלבד. במהלך השנה הזו, בתקווה, יגובשו הסכמות שיאפשרו לציבורים נוספים לקחת חלק, ויתגמלו באופן ראוי יותר את ציבור המשרתים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר