פרסום ראשון

הישג דרמטי לש"ס באלעד | אחרי ויז'ניץ', גם 'הפלג' יתמוך במועמד יהודה בוטבול

נציג 'הפלג הירושלמי' חתם הלילה - הרבה אחרי חצות, הסכם עם מועמד ש"ס באלעד יהודה בוטבול, על תמיכה בו במירוץ לראשות העיר | בחודש האחרון נעשו מאמצים גם מצד ראש העיר פרוש לגייס את תמיכת 'הפלג', אך לבסוף מנהיג 'הפלג', הגר"א דויטש, הכריע אחרת. גורמים באלעד ל'כיכר': "לפרוש יש עוד קהילות שלא תמכו בו פעם קודמת והפעם יתמכו בו" (חדשות, חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
יהודה בוטבול עם הגר"א דויטש (מימין) ועם בני מינצר אחרי חתימת ההסכם

בעיר אלעד, שרוב הקהילות בה ספרדיות, אך ב-10 השנים האחרונות נבחר בה ראש עיר חסידי, יודעת הפעם בחירות סוערות וצמודות במיוחד.

מועמד מפלגת ש"ס יהודה בוטבול, הצליח לקבל השבוע שתי תמיכות משמעותיות, בתחילת השבוע, הודיע האדמו"ר מויז'ניץ על תמיכה רשמית בו, והלילה - בשעה 02:30, נחתם הסכם גם עם נציגי 'הפלג הירושלמי' בעיר.

מדובר בתמיכה משמעותית, שכן קהילת 'הפלג' מונה קרוב ל-1,300 בז"בים (בעלי זכות בחירה. ח"ב), ופרוש בבחירות הקודמות ניצח בעיר בהפרש מאות קולות בלבד.

יצוין, כי בשבועות האחרונים, הופעלו לחצים על 'הפלג הירושלמי', גם מצד ישראל פרוש, אך לבסוף מנהיג המפלגה, הגאון רבי אשר דויטש, הכריע לחתום עם מועמד ש"ס וזאת למרות הטענות שעלו בנושא "יידישקייט".

מי שחתם על ההסכם, הוא יו"ר בני תורה המקומי של 'הפלג' באלעד, בנימין מינצר, שאף התחייב כי 'הפלג' יפעלו בצורה אקטיבית לטובת יהודה בוטבול וכבר במוצ"ש הקרוב ייפתח מטה.

בסביבת 'דגל' ו'שלומי אמונים', לא סבורים שמדובר בהכרעה סופית, ובשיחה עם 'כיכר השבת', הם טוענים: "גם אחרי הפלג הירושלמי וויז'ניץ שתומכים בבוטבול, ישראל פרוש נשאר המועמד המוביל עם חיזוק משמעותי מהבחירות הקודמות של תומכים שהפעם יצביעו לו בהם קהילות התימנים בהובלת ברק צברי, קהילות ספרדים בהובלת כמה מבכירי רבני העיר".

"בנוסף", טוענים אותם גורמים, כי "יש כ-1,230 קולות ליטאיים שהצביעו פעם קודמת לצברי ועוד 1,300 פתקים לבנים של אנשי דגל מהבחירות הקודמות שיצביעו הפעם לפרוש. לפי המספרים על הנייר פרוש מנצח, אך הקרב הוא קשה".

לדברי אותם גורמים: "בבחירות הקודמות הפלג באלעד קיבלו 600 קולות. חלק מהקולות הגיעו גם מהסכם פנימי עם קהילות שאינם מהפלג שתמכו בפרוש. הפעם מספר קולות הפלג ירד בודאות. למרות זאת במטה שס מפיצים שהפלג שווה בבחירות 1,300 קולות. מטרתם לעוות את המספרים ולתת אשליה בעיר.

כפי שדווח ביום שני, האדמו"ר מויז'ניץ, הגיע לאלעד, לצורך "שיחה מיוחדת בענייני השעה", בפני בני קהילתו, במהלך השיחה, הוא הורה לכלל חסידי ויז'ניץ - תושבי העיר, לתמוך בבחירות הקרובות בעוד כשבועיים, במועמד ש"ס לראשות העיר יהודה בוטבול ולפעול להצלחת מועמדותו.

"אומרים עלי שאני איש השלום", פתח הרבי את הנושא הפוליטי, תוך שהוא מתייחס לביקורת שהוטחה, והוסיף: "אבל יש לי אחריות על כלל ישראל".

עוד אמר הרבי: "אני מבקש מכל הציבור להצביע ג' ויהודה בוטבול. אין לי שום נקיפות מצפון על מה שכותבים עלי בעיתונים, לא לענות למשמיצים אותנו דבר, הכל נטו אידישקייט עם כל ההידורים. ניסיתי שיהיה שלום בכלל ישראל אך 'הבעל דבר' לא נתן".

כזכור לפני יותר משבוע פורסם ב'כיכר השבת', הנתונים שמציגים המטות השונים בעיר אלעד, אך אז טרם היה ברור מה יחליטו ב'פלג', מה שכעת מעלה את הסיכוי של בוטבול לנצח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר