הבחירות לרשויות • תיעוד

"המטרה שלנו היא להודיע שיש יהודים שעומדים על המשמר" | אסיפת החירום של 'הפלג הירושלמי' 

בכינוס חירום שהתקיים בביתו של מנהיג 'הפלג הירושלמי' הגאון רבי אשר דויטש, הוכרז התמיכה הרשמית במועמדים בערים שונות, הגר"א דויטש בכנס: "יש כאן בני תורה שקיבלו על עצמם לשמור את הדרך של רבותינו, למחות היכן שצריך ולשמור על החינוך ושאר דברים" | צפו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הכינוס בבית ראש הישיבה

הפלג הירושלמי ערך ביום חמישי האחרון כינוס, שהוגדר 'אסיפת חירום', במעונו של ראש הישיבה הגאון רבי אשר דויטש – מנהיג סיעת בני תורה, ובהשתתפות הגר"ע אוירבך, בכנס הוכרז על הוצאת המוני בני הפלג הירושלמי לפעילות עבור הבחירות בכל הערים בהן מריצה בני תורה מפלגות מקומיות.

הכינוס התקיים ברקע מספר דילים שנסגרו ברחבי הארץ עם הוועדה המוניציפלית של תנועת בני תורה – לאחר הכוונתו הישירה של ראש הישיבה הרב דויטש, ושפורסמו לראשונה ב'כיכר השבת', לאחר ניסיונות הצדדים במעונו של הגר"א דויטש לקבל את תמיכת הפלג.

ביום שישי האחרון אף פרסמה הוועדה לראשונה את תמיכת הפלג הירושלמי הרשמית במועמדים לראשות העיר כדלהלן: ביתר עילית – מאיר רובינשטיין. אחיסמך – יאיר רביבו. אלעד – יהודה בוטבול. בני ברק – חנוך זייברט. אשדוד – יחיאל לסרי. צפת – יוסף חיים קקון. במודעה צוין, כי בירושלים ובבית שמש ציבור הפלג הירושלמי, יצביע למועמדים חיים אפשטיין בירושלים ולמלאכי כי טוב בבית שמש.

במודעה נכתב: "בהכוונת רבינו מרן ראש הישיבה שליט"א ועפ"י הוראותיו, הגענו בס"ד בחלק ממקומות אשר בהם שוכנות לתפארה הקהילות הקדושות הנמנות על 'תנועת בני תורה', להבנות עם מועמדים מקומיים, לגבי ההכרה ודאגה ולצרכי קהילתנו הק'. זאת מתוך ההכרח שלא יגונה, לסייע לצרכים המרובים, שנועדו להמשך השגשוג וההתפתחות המרשימה של בתי הכנסיות, בתי המדרשות, החיידרים, ושאר מוסדות החינוך".

עוד נכתב במודעה: "יודגש, כי בראש סדר העדיפויות עמדו לנגד עינינו, השמירה על קדושת הערים ושימור היהדות. כשהמטרה הברורה היא: ריבוי כבוד שמים, וחיזוק וביצור חומת הדת. פשוט וברור, שאין בהסדרים אלו כל הסכמה, או הבעת אימון במפלגותיהם של המועמדים, וכ'ש שאין בה תמיכה כל שהיא בדעותיהם בשאר העניינים הציבוריים. הדברים האמורים לגבי ההבנות שהושגו, נוגעים אך ורק לגבי נושאים מוניציפליים, שייעודם המוחלט הוא להגדיל תורה ולהאדירה, ולעשות רצון אבינו שבשמים. במידה ויהיו שינוים בתמיכה, ובהוספת ערים נוספות. תבוא ע"כ הודעה נפרדת".

רה"י הגר"א דויטש אמר בנאום החירום כי "המטרה העיקרית שלנו בבחירות היא להודיע ולהיוודע שיש יהודים שעומדים על המשמר. אמנם יש גם עוד חרדים במקומות אחרים, אך יש כאן בני תורה שקיבלו על עצמם לשמור את הדרך של רבותינו, למחות היכן שצריך ולשמור על החינוך ושאר דברים, ובוודאי שיהיה כבוד שמים גדול כשנזכה לראות כמה אנשים שיבחרו בנו".

הכינוס בבית ראש הישיבה | תיעוד

עוד אמר ראש הישיבה: "זאת הסיבה באמת שיתכן שמתמודדים גם במקומות שאין סיכוי לנציג, בגלל עצם הדבר של ההודעה הפומבית שבעיר הזאת יש כך וכך אנשים שמכריזים את ההכרזה הזאת. וכמובן שלמעשה צריך לדעת שמלבד זאת יש חשיבות גדולה להכניס נציג של בני התורה בעירייה, ויש בזה חשיבות גדולה בעזרה למוסדות ובתי הכנסת וכו' ויש בזה ריבוי כבוד שמים, ומהאי טעמא יש ענין להוסיף מצביעים מבחוץ".

"ובפרט", הוסיף ואמר ראש הישיבה: "יש מקומות שנתמוך בראשות העיר כמו שרבינו הרב שך לימד אותנו שלראשות העיר מותר לתמוך גם באחד שלא... לכן יהיו מקומות שנתמוך במועמדים, וככל שהם יודעים שאנחנו ציבור יותר גדול ההשפעה היא יותר גדולה".

הגאון רבי עזריאל אויערבאך אמר בכינוס: "פשוט הוא ואין צריך לפנים, זה פשוט מאד שכל אחד צריך לעבוד בכל נפשו ובכל מאודו כדי להגדיל, כדי שיהיה לנו ציבור גדול, להגדיל את המחנה שלנו, כדי שבודאי זה יביא הרבה תועלת ובלי זה אנחנו יכולים להפסיד הרבה. הקב"ה יהיה בעזרכם ותפעלו כמה שאפשר כאו"א להביא קולות - והקב"ה יעזור שנזכה לעמוד במבחן".

הכינוס בבית ראש הישיבה
הכינוס בבית ראש הישיבה
הכינוס בבית ראש הישיבה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר