הקרב באלעד

שרוליק פרוש קיבל את תמיכת המקובל וחיד"א; יוביל לניצחון?

הקרב המותח על ראשות העיר אלעד: ראש העיר המכהן ישראל פרוש מצליח לקבל ביממה האחרונה תמיכה של המקובל הרב דב קוק ושל החיד"א אברג'ל (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם)

הקרב המותח על ראשות העיר אלעד: ראש העיר המכהן ישראל פרוש מצליח להפתיע ביממה האחרונה ולקבל תמיכה נוספת משמעותית. במטה שלו מקווים כי הדבר יוביל לנצחונו, אחרי החלטת ויז'ניץ לתמוך במועמד ש"ס, יהודה בוטבול.

ביממה האחרונה פורסם מכתב נדיר של ראש ישיבת גרודנא והגר"י זילברשטיין, כשאליהם הצטרף באופן נדיר המקובל הצדיק רבי דב קוק מטבריה.

במכתב שכתב ראש ישיבת גרודנא הגר"צ דרבקין, נכתב בין השאר כי "זכה דורנו שרבנו מרן הגר"ד לנדו שליט"א נושא את משא הדור ועולם התורה, וכפי שהעיד, אחר שבדק את כל העניין הכריע מרן שליט"א שלמען עתיד העיר וצביונה הרוחני מן ההכרח לתמוך ולהצביע לראשות העיר עבור המועמד הרב ישראל פרוש הי"ו, שכבר הוכיח בכלל פעולותיו בעיר שהגביר פעלים לתורה ולתעודה ונשתפר הרבה המצב הרוחני שם".

בהמשך נכתב כי בעקבות הדברים "חובה גמורה לפעול ולהפעיל למען ריבוי כבוד שמים".

למכתב זה הצטרף הגאון רבי יצחק זילברשטיין, שהוסיף כי על קיום דברי מרן הגר"ד לנדו נאמר "ואליו תשמעון".

לאחר פרסום המכתב, ביקש המקובל הגאון רבי דב קוק לצרף את חתימתו האישית, כשהוא אף מוסיף בכתב ידו "בתוספת ברכת הצלחה".

אל התמיכה החשובה והדרמטית, שמשפיעה על תושבים רבים בעיר אלעד הנשמעים לדבריו של הצדיק מטבריה, הצטרפה גם רעייתו, הרבנית קוק, שכתבה כי היא מצטרפת מכל הלב והנשמה לקריאה הקדושה "לתמוך ברב ישראל פרוש שעושה כ"כ הרבה חסד בעיר. אנא עזרו לנו לעזור לעם ישראל", כתבה הרבנית.

במקביל, גם הגאון רבי חיים יוסף דוד אברג'ל, ראש רשת הכוללים וראש מוסדות "קול רינה-רב פעלים", הודיע כי הוא קורא לכל תלמידיו ובני קהילתו לפעול ולתמוך למען בחירתו של ראש העיר ישראל פרוש, וצירף את חתימתו למכתבו של הגר"מ מאזוז.

לרב אברג'ל קהילה ומוסדות באלעד בהם חברים מעל אלף משפחות, והם מצטרפים לתמיכת קהילתו של מרן הרב מאזוז ושל קהילות תימן ויוצאי בוכרה.

בביקור שערכו אצל הרב אברג'ל ראש העיר ויו"ר סיעת חי אבי דיין, קרא הרב לכל תלמידיו הרבים ושומעי לקחו לפעול ולתמוך בישראל פרוש לראשות העיר, ולהצלחת סיעת חי במועצת העיר.

בדבריו, אמר הרב "מתנה טובה נתן הקב"ה לעיר אלעד, רבי ישראל פרוש המתוק שלנו, עליו נאמר ישראל אשר בך אתפאר. ברוך השם הביא לעיר את הקדושה הזו את הברכה, קדושה ושמחה. זו עיר של ברכה, עיר של תורה. זכה רבי ישראל המתוק שלנו, ברוך השם, להיות שליח השם יתברך בעיר הקדושה והנפלאה הזו אלעד. גורם לי נחת להגיע לאלעד ולראות שקוראים לה אלעד עיר הישיבות".

לאחר שקרא לציבור לתמוך בהם ולסייע להם בכל אשר אפשר, למען הצלחתו של ראש העיר ולמען הצלחת הרשימה, סיפר הרב חיד"א סיפור אישי שלדבריו ריגש אותו. "אשרי העיר אלעד שמשקיעים בנוער. פעם חזרתי משיעור באלעד קרוב לאחת בלילה. ואז ראיתי את ראש העיר הולך ברחוב, מדבר עם הנערים ומחזק אותם. שאלתי אותו, והוא ענה לי 'זה העבודה שלי, זה התפקיד שלי'. זה דבר שלא רואים".

מהמטה של המועמד לראשות העיר אלעד יהודה בוטבול נמסר לגבי תמיכת קהילתו של הרב אברג׳ל בישראל פרוש - ״בתאריך י״ט תשרי - 4 לאקטובר 2023 בשעה 19.30 פורסם בכלי התקשורת שנחתם הסכם בין פרוש לנציג הרב על תמיכה בו. אין כל חדש תחת השמש, הכותרת ממוחזרת. ידענו מתחילת מערכת הבחירות שקהילת הרב תתמוך בו ובכל השיקלולים קולות הרב בבלוק פרוש. ביום שלישי הקרוב פעמיים כי טוב הרב יהודה בוטבול שנתמך ע״י גדולי ישראל צדיקי הדור, שחתם הסכמים עם אגו״י, בני תורה, הצינות הדתית ועוד ייבחר לראשות העיר בפער גדול דו ספרתי״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר