"כולם יקבלו הקצאה"

אחרי הפרסום ב'כיכר': אבוטבול נפגש עם תושבי נווה שמיר

בניסיון להרגיע את הזעם על ההבטחות לליכוד המקומית, הוא הרגיע את התושבים והבטיח להם: "כל קהילה תקבל הקצאה, יהיו גני ילדים בנווה שמיר" (חדשות חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
אבוטבול עם תושבי העיר

העיר בית שמש סערה אמש (ראשון), כמעט כמו בכל יום בשבועות האחרונים, לאחר שנחשף ב'כיכר השבת', ההסכם שחתם מועמד ש"ס משה אבוטבול עם מסיעת הליכוד המקומית, כאשר הנציגים מהסיעה שמתמודדת מולו ראו את ההסכם וטענו, כי הוא מכר את העיר לחילונים.

בעקבות הסערה, 'כיכר השבת' חושף כעת, כי לפני זמן קצר, (שני) נפגש משה אבוטבול עם נציגי כלל הקהילות בשכונת המריבה - נווה שמיר (רמת בית שמש ה'-1 וה'-2) ובישר להם בצורה חד משמעית שכל קהילה תקבל הקצאה בשכונה.

כמו כן הבטיח להם אבוטבול שילדי השכונה לא יצטרכו לנדוד לשכונות אחרות כדי ללמוד בגנים.

מדובר בבשורה משמעותית למגזר החרדי בשכונה שלא מקבל את זכויותיו הבסיסיות מאז הוקמה השכונה.

כזכור, אמש דווח ב'כיכר השבת', כי ראש העיר אבוטבול התחייב לסיעת הליכוד, כי שכונת נווה שמיר, בה מתגוררים כיום חרדים רבים, לא תהפוך לשכונה חרדית, כפי שנקבע בזמן שהוא כיהן כראש העיר בית שמש.

פרסום ההסכם עורר סערה גדולה בקרב הציבור החרדי בעיר ואף היו נציגים שאמרו ל'כיכר השבת', כי הם מזועזעים מכך ש"אבוטבול מכר את העיר לחילונים, רק תמורת כס ראש העיר".

הערב, בפגישה עם הנציגים, אבוטבול לא התפעל מהאשמות שהוטחו לעברו, ואף הבהיר בתחילת השיחה, כי מה שהוא חתם בהסכם, היה מקובל בזמנו כראש העיר, גם על גדולי ישראל הליטאים והחסידים, ובמיוחד על נציג שלומי אמונים שמעון גולדברג, שאף פרסם על כך בפומבי שחייבים לקיים ההסכם בשכונת נווה שמיר.

מכתב ההסכמה של גולדברג משנת תשע"ט

’’אני פיתחתי את העיר", אמר אבוטבול לנציגים והוסיף: "אני בניתי את כל השכונות החדשות בבית שמש והבאתי אינסוף קהילות וחצרות על כן בבקשה שאף אחד לא יטיף לי מוסר על אפליית ציבורים’. אני איש של שלום ואיש של אחדות, אני זה שיודע לעבוד עם כלל הקהילות חסידים, ליטאים, אשכנזים וספרדים, חילונים ודתיים כולם יחד באחדות בכבוד ובאהבה, עשיתי את זה למעלה מעשור ואני אמשיך לעשות זאת הלאה’’.

אבוטבול הדגיש בפני הנציגים שהגיעו לפגישה עמו: ’’הצלחתי לגייס גם את תמיכת הליכוד שיתמכו בי לראשות העיר והם יהיו בעז"ה חלק מהקואליציה שאקים, אבל חלילה זה לא יהיה על חשבון קהילה או שכונה מסוימת’. ’זה מה שסיכמתי גם איתם, כל קהילה תקבל את המגיע לה בכבוד ובאהבה כמו שעשיתי בעבר כך אמשיך ביתר שאת’’.

אבוטבול גם התייחס לטענות שהועלו, כי הוא נתן למפלגת הליכוד כספים מעבר לגודלם באוכלוסייה ואמר שתקציבי ’חדש מול ישן” מיועדים רק לשכונות הישנות כך שהשכונות של הציבור הכללי לפחות 50% מהם ולכן הם יקבלו 50% מהתקציב; ”אני לא מתבייש במה שנתתי להם, הם אנשים מצוינים שידעו להצעיד את העיר הוותיקה והתשתיות שבה קדימה. ובעזרת ה’ יתברך מחר, כולם יראו את הניצחון הגדול ובקדנציה הקרובה אני אוכיח זאת שוב ושוב כמו שעשיתי בעבר - כך אמשיך’’.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר