סיכום הבחירות הדרמטיות באלעד

הניצחון הכפול של ש"ס באלעד // טור דעה

זו הפעם השלישית שדרעי נלחם בכל כוחו בישראל פרוש שנבחר בפעמים הקודמות ברוב מוחץ בעיר שרובה ספרדית | וזה הניצחון הכי גדול של דרעי בשנים האחרונות, כשהמשחק הוא האם קיימת הנהגה גם בציבור הספרדי (דעה)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
דרעי, מוביל הניצחון (Yonatan Sindel/Flash90)

סיקרתי בתקופה האחרונה את מערכת הבחירות בעיר אלעד, עיר שכל מערכת בחירות יודעת לספק דרמות פוליטיות מרתקות ואף פעם לא מאכזבת.

הסתובבתי בעיר וריח הניצחון של בוטבול היה באוויר. בעוד מטה פרוש היה מנומנם ובטוח בניצוחו במטה ש"ס לא פסקה לרגע הפעילות בכל שעות היממה. כל התותחים הכבדים של ש"ס הורדו לעיר במטרה אחת ויחידה - להחזיר את העיר לידיים ספרדיות.

צריך לשלם על כך בערים אחרות? אז בש״ס ישלמו העיקר להביס את ישראל פרוש שנוא נפשם. זו הפעם השלישית שדרעי נלחם בכל כוחו בישראל פרוש שנבחר בפעמים הקודמות ברוב מוחץ בעיר שרובה ספרדית.

דיברתי עם תושבים ברחוב הם רצו שינוי לאחר עשור של פרוש. הם הודו שפרוש קידם את העיר בכל המובנים אך די מיצינו הם הסבירו.

דווקא חסידי ויזניץ טענו שפרוש טוב בהרבה מבוטבול אך מכיוון שזה מה שהרבי החליט זה מה שיקרה, מהלך שככל הנראה העניק לש״ס את ראשות העיר.

בשעה 10 כשהחלו התוצאות לזרום במטה פרוש האווירה השתנתה, מניצחון מוחלט להבנה ששום דבר לא בטוח. דקות לאחר מכן בכירי המטה כבר הבינו את הסיטואציה ואמרו לפעילים "זהו זה נגמר בוטבול ראש העיר הבא".

דודי בן חמו מבשר על ניצחון בוטבול באלעד (צילום: דודי פלוג )

מנגד במטה ש״ס עשרות אנשים החלו לזרום בשמחה אל רחבת בית הכנסת שאיכלס את המטה הש"סי שהפך במהרה לאולם ריקודים. כשבוטבול הגיע החגיגות לא פסקו לרגע. הערב נפתח באמירת 'נשמת כל חי' ומאות אנשים פרצו בשמחה וריקודים. 

הניצחון של ש״ס הוא לא רק לראשות העיר אלא גם במועצה, מלבד הרוב המוצק שיש לש"ס חבר המועצה אבי דיין שערק מש״ס בעבר והעניק לפרוש את ראשות העיר לא עבר את אחוז החסימה. גם ברק צברי שתמך בפרוש נמחק מהמפה הפוליטית באלעד. מנגד יצחק חלה ובדלוב שתמכו בשס קיבלו כל אחד מנדט. 

אם בעבר הספרדים העניקו את העיר למועמד אשכנזי הפעם האשכנזים החזירו את העיר לידיים ספרדיות, איך שגלגל מסתובב לו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר