השוטרת בעטה במפגין • צפו

ויחזור לתלמודו? מאות "קנאים" סיימו את המחאה בבני ברק

לאחר שעות בהן כביש 4 נחסם לסירוגין ע"י מפגינים שמחו על פסיקת בג"ץ בנושא חוק הגיוס, כעת המפגינים מתפזרים | התנועה בכביש 4 טרם נפתחה לתנועה ב-2 הכיוונים (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הפגנת הרצ"פניקים בכביש 4 (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

מאות מוחים חרדים, המשתייכים לזרם תלמידי הגר"צ פרידמן (רצ"פניקים), מחו בשעות אחה"צ (ראשון) בכביש גהה (4) על התערבות הבג"ץ בנושא חוק הגיוס והתבטאויותיהם של השרים יואב גלנט ובני גנץ בעד גיוס חרדים לצה"ל.

לאחר כשעתיים וחצי, בהן כביש 4 נחסם לסירוגין לתנועת כלי רכב, החלו המוחים להתפזר אט אט והתנועה צפוייה לשוב לסדרה - אם כי עדיין התנועה חסומה בכביש 4 וייתכנו עומסי תנועה קשים באזור גם לאחר פיזורה הסופי של ההפגנה ב-2 הכיוונים בשל הצטברות אלפי כלי רכב בשעות האחרונות.

במהלך ההפגנה, התעמתו המוחים עם שוטרי יס"מ ושוטרי משטרת ישראל שניסו לפזר את ההתקהלות הבלתי חוקית והפרת הסדר הציבורי כאשר בחלק מהאירועים תועדו השוטרים מכים את המוחים שחסמו בגופם את התנועה בכביש העמוס.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לתיעודים: "במסגרת הפגנה בלתי חוקית, מאות מפגינים החלו להפר את הסדר ולחסום את כביש 4, תוך עימותים עם השוטרים, בזמן שהם נשכבים על הכביש מתחת לרכבים בליווי קריאות "נאצים" לעבר השוטרים".

"במהלך פינוי חלק מהמפגינים" נמסר מהמשטרה, "הפעילו השוטרים שימוש בכח על מנת להפסיק את העבירה והפגיעה בחופש התנועה. באשר לטענות על שימוש בכח בלתי סביר, כל מקרה יבדק לגופו ע"י הגורמים המוסמכים לכך".

בנוסף, צעירים שהשתתפו בהפגנה תועדו כשהם צועקים את כרזת הקיצוניים בהפגנות הגיוס: "נמות ולא נתגייס" וכן "לכלא ולא לצבא".

המשטרה, הפנתה את התנועה במהלך ההפגנה לכבישים סמוכים ועוקפים ועומסים רבים נרשמו בכביש 471 (מכבית) וברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, רמת גן ופתח תקווה.

עימותים נרשמו גם בין נהגים למפגינים אולם לא דווח על נפגעים באירועים אלה.

תיעוד מההפגנות (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

יצויין, כאמור, כי המפגינים אינם נמנים על אנשי 'הפלג הירושלמי' המונהגים ע"י הגר"א דויטש, אלא על פלג שפרש מהפלג הירושלמי והוא מונהג ע"י 'גאב"ד מסורת' הגאון רבי צבי פרידמן שאף הורה לתלמידיו שלא להצביע בבחירות האחרונות למפלגת בני תורה - עץ של הפלג הירושלמי.

מהמשטרה נמסר עם תחילת ההפגנה: "משטרת ישראל מטפלת כעת בחסימת כביש 4 שבוצעה ע"י מפגינים. לפני זמן קצר, מס' מפגינים החלו לחסום את כביש 4, סמוך לבני ברק, לשני הכיוונים. כוחות משטרה במקום ומטפלים בהפרות הסדר".

עוד נמסר: "משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור".

במשטרה עדכנו את הנהגים גם על הסדרי התנועה החלופיים: "הסדרי תנועה כביש 4 בעקבות הפגנה בלתי חוקית: שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומפנים את התנועה לדרכים חלופיות. כביש 4 לצפון - התנועה מפונת לכביש 471. כביש 4 לדרום - התנועה מופנת לכיוון אם המושבות, פ"ת בני-ברק. אנו ממליצים לנסוע בדרכים חלופיות".

שוטרים מתעמתים עם מפגינים בכביש גהה היום (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר