שוינגר הגיש מכתב התפטרות

בליכוד תוקפים: "לפיד הקים וועדת חקירה ומינה את מקורבו"

מוקדם יותר היום פורסם הדו"ח של ועדת החקירה לאסון מירון, לפיד דרש כי נתניהו חייב להתפטר, וכעת הליכוד מגיבים לו; "חבר מרכזי בוועדה הוא מקורבו של לפיד, שלמה ינאי, שקיבל הצעה ממנו למקום ברשימת ״יש עתיד״ לכנסת. זוהי התרסה פוליטית", נכתב (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אסון מירון (חיים גולדברג, כיכר השבת)

ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון הגישה לפני זמן קצר (רביעי) לממשלה דין וחשבון סופי, ובו תוצאות החקירה שערכה, ממצאיה והמלצותיה. "כיכר השבת" עם עיקרי ההמלצות של הוועדה. לפיד מיהר לתקוף את נתניהו, וכעת הליכוד משיב לו.

בהודעת הליכוד, נכתב תחילה: "אסון מירון הוא אסון טראגי. ליבינו עם משפחות הקורבנות. בפועל הממשלה כבר יישמה מסקנות מתבקשות והאירוע האחרון במירון התנהל עם קהל גדול וללא דופי. הממשלה תבחן את הצורך בהפקת לקחים אופרטיביים נוספים כדי למנוע הישנות של אסון מעין זה".

"עם זאת", אומרים בליכוד, "צר לנו על כך שלראשונה בתולדות המדינה הממשלה בראשות בנט ולפיד הקימה ועדת חקירה נגד קודמתה בימין הפוליטי, ושחבר מרכזי בוועדה הוא מקורבו של לפיד, שלמה ינאי, שקיבל הצעה ממנו למקום ברשימת ״יש עתיד״ לכנסת. זוהי התרסה פוליטית מובהקת לחלוטין. הניסיון הציני והמכוון של לפיד להפוך את אסון מירון לכלי ניגוח פוליטי - לא יצלח".

יאיר לפיד הגיב לטענות: "תגובת נתניהו והליכוד היא חרפה מבישה ופגיעה בזכר קורבנות מירון. הנסיון להכפיש את האלוף ינאי, בעל אות המופת, ואת הרב מרדכי קרליץ, ראש עיריית בני ברק לשעבר, כאילו שיקוליהם היו פוליטיים, רק מוכיחים את שפל המדרגה אליו הגיע נתניהו בנסיונותיו להסיר מעליו אחריות על אסון שוועדת חקירה ממלכתית קבעה באופן נחרץ שהוא אשם בו".

בתוך כך, מנכ"ל המקומות הקדושים, הרב יוסף שוינגר, הגיש לפני זמן קצר מכתב התפטרות מתפקידו; "לאור החלטות ועדת החקירה", כתב שוינגר, ששימש בתפקיד למעלה מ-22 שנים.

מכתב ההתפטרות

כזכור, מוקדם יותר אמר לפיד: "אם נתניהו היה אזרח רגיל, הוא היה עומד היום לדין על גרימת מוות ברשלנות והולך לכלא. התירוצים וההסברים שלו בוועדה היו מופע פתטי של פחדנות ובריחה מאחריות.אם נתניהו נשאר בתפקידו, אז אנחנו רק יושבים פה ומחכים לאסון הבא. אם הוא יישאר ראש ממשלה, האסון הבא הוא רק עניין של זמן".

עוד אמר לפיד: "נתניהו לא כשיר. הוא היה צריך להתפטר יום אחרי האסון. זה מה שהיה עושה כל ראש מדינה אחר. עכשיו מגיע הדו״ח הזה ואומר הכל. מתוך כבוד לקורבנות הר מירון, כדי למנוע את האסון הבא שלו, הוא צריך ללכת הביתה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר