"מופע פתטי של פחדנות"

ח"כ לפיד תוקף את רה"מ נתניהו: "אם היה אזרח רגיל, הוא היה הולך לכלא"

"נתניהו לא כשיר. הוא היה צריך להתפטר יום אחרי האסון. זה מה שהיה עושה כל ראש מדינה אחר", תקף כעת לפיד את נתניהו אחרי פרסום מסקנות הוועדה לחקר אסון מירון (חדשות חרדים)

בני סולומון | כיכר השבת |
יאיר לפיד | ארכיון (צילום: אבשלום שושני/פלאש90)

ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון הגישה לפני זמן קצר (רביעי) לממשלה דין וחשבון סופי, ובו תוצאות החקירה שערכה, ממצאיה והמלצותיה. מי שתקף בעקבות הדו"ח את ראש הממשלה, הוא ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד.

"בראשית דבריי", אמר לפיד, "אני רוצה לשלוח מכאן למשפחות אסון מירון את תנחומיי, הקריאה של הדו"ח בוודאי היתה קשה מנשוא והחזירה את הכאב והאובדן. דו״ח אסון מירון שפורסם היום לא משאיר מקום לספק, הוא מטיל אחריות אישית על נתניהו. הדו״ח קובע באופן מפורש, ואני מצטט: ״הגענו לכלל מסקנה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא באחריות אישית בהתאם לממצאים״. את זה אי אפשר לעקוף, אי אפשר למוסס: ״נושא באחריות אישית בהתאם לממצאים״. הדו״ח אומר גם, ואני מצטט שוב: ״יש יסוד סביר לכך שנתניהו ידע… שהליקויים עלולים ליצור סיכון להמוני המשתתפים בהילולה… הנושא הגיע למשרדו פעמים רבות והוא עצמו נדרש לו מספר פעמים. על כן, אין לקבל את טענת נתניהו שלפיה לא תפסו אותו בדש מעילו.״

עוד אמר לפיד: "אי אפשר להיות ברור יותר מזה. אי אפשר להיות יותר נחרץ מזה. מה שקרה במירון הוא לא מקרה ולא תקלה, זה דפוס של הזנחה, של רשלנות, של חוסר אחריות לאומי מסוכן. כמו שקבעה הועדה: "את האסון הזה ניתן היה למנוע, וחובה הייתה למנוע".

לדברי לפיד: "אסון מירון הוא האסון האזרחי הגדול בתולדות המדינה. אסון ה-7 לאוקטובר. הוא האסון הגדול ביותר לעם היהודי מאז השואה, גם אותו נתניהו היה צריך למנוע. אתם יכולים להוסיף לזה גם את אסון הכרמל, שגם הוא קרה במשמרת שלו. אם נתניהו נשאר בתפקידו, אז אנחנו רק יושבים פה ומחכים לאסון הבא. אם הוא יישאר ראש ממשלה, האסון הבא הוא רק עניין של זמן".

"הדו״ח שפורסם היום", הבהיר עוד לפיד: "מראה שהיה אפשר למנוע את האסון. הכתובת היתה על הקיר. הוא מצביע על רשלנות פושעת, על זחיחות וניתוק, הוא מצביע על חוסר אחריות גמור. האנשים שמתו שם, מתו מפני שבמקום למלא את תפקידו נתניהו עשה רק שיקולים פוליטיים. רק שיקולי תועלת. רק שיקולי קואליציה. אם נתניהו היה אזרח רגיל, הוא היה עומד היום לדין על גרימת מוות ברשלנות והולך לכלא. התירוצים וההסברים שלו בוועדה היו מופע פתטי של פחדנות ובריחה מאחריות".

לסיום אמר לפיד: "נתניהו לא כשיר. הוא היה צריך להתפטר יום אחרי האסון. זה מה שהיה עושה כל ראש מדינה אחר. עכשיו מגיע הדו״ח הזה ואומר הכל. מתוך כבוד לקורבנות הר מירון, כדי למנוע את האסון הבא שלו, הוא צריך ללכת הביתה".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ הגיב אף הוא ואמר: ״דו"ח ועדת החקירה הממלכתית לאסון במירון הוא קודם כל דו"ח מציל חיים שעליו להילמד בכל משרדי הממשלה וגופי החירום. את 45 המאמינים שבאו לקיים מצווה, לא נוכל להחזיר למשפחותיהם, אבל נוכל למנוע אסונות קשים כאלו בעתיד. ליבי היום עם משפחות הנספים.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר