"החוק צריך לעבור"

איום חרדי על רה"מ: "אם חוק הגיוס לא יעבור במושב הקיץ - אין לנו מה לחפש בקואליציה"

בדבריו, הוא מאשים את ראש הממשלה וטוען כי נתניהו התחייב כי 32 אצבעות חברי הליכוד יתמכו ברגע האמת בחוק גיוס מוסכם: "נתניהו צריך לקבל החלטה ולהעביר חוק שבמרכזו כל מי שלומד תורה יוכל ללמוד תורה בלי הפרעה" | ברגעים אלו, פקע המועד הסופי של בג"ץ למדינה למתן תשובה ומענה לחוק גיוס הכולל את עיקרון השיוויון - לאחר בקשת דחייה נוספת של היועמ"שית לפני כשעתיים | פרסום ראשון • כל הפרטים (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
"הוא הבטיחלנו" | נתניהו עם הח"כים החרדים בכנסת (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

בדקות אלו, פקע הדד-ליין הסופי של בג"ץ למדינה להגשת חוק הגיוס, לאחר בקשת דחייה נוספת של הרגע האחרון מטעם היועמ"שית לשעתיים נוספות לצורך הגשת עמדת המדינה בנושא חוק הגיוס.

במפלגות החרדיות זועמים על נתניהו ומאשימים אותו בגרירת רגליים והבטחות סרק בנושא חוק הגיוס. בכיר במפלגות החרדיות אומר ל'כיכר השבת' לפני שעה קלה, כי פקעה סבלנותם של המפלגות החרדיות וכי שלימות הקואליציה מוטלת בסכנת קיום מיידית.

לטענת אותו בכיר, ״אם חוק הגיוס לא יעבור במושב הקיץ - אין לנו מה לחפש בקואליציה. אנחנו לא יושבים בממשלה בשביל כל מיני חוקי שמעניינים את הליכוד. נתניהו צריך לקבל החלטה ולהעביר חוק שבמרכזו כל מי שלומד תורה יוכל ללמוד תורה בלי הפרעה, זה מה הוא הבטיח לנו".

הוא הוסיף ונתן דד-ליין משלו: "החוק צריך לעבור לפני עצירת התקציבים, אחרת לא נהיה חלק מהממשלה הזו. זה לא משנה מה יהיה אחרי, אין לנו סיבה להיות שותפים בממשלה. החשש שלנו שנתניהו דחה אותנו למושב הקיץ, אז הוא יירצה לפזר את הכנסת וללכת לבחירות ואז נשאר ללא חוק וללא ממשלה״.

במהלך השיחה, הוא האשים את ראש המשלה במצב שנוצר וטען: "גם בימים האחרונים נתניהו הבטיח לנו שיהיה חוק שיגן על כל מי שלומד תורה, הוא אמר לנו ׳את ה-32 אצבעות של הליכוד יהיה לכם׳״.

כאמור, בשעה זו הפכו כל תלמידי הישיבות לעריקים ולפי הוראת היועמ"שית גלי בהרב-מיארה, החל מהשבוע הבא על המדינה לחדול מלתקצב את תלמידי הישיבות ואברכי הכוללים בצורה הדרגתית שתאפשר להם להתמודד עם המצב הקיים.

כפי שכבר דיווחנו בהרחבה ב'כיכר השבת', במפלגות החרדיות הכפופות למועצות גדולי התורה, לא מתפשרים על העיקרון אותו מחייבת היועמ"שית במכתבה לפיו ייקבעו מכסות ויעדים במגזר החרדי לגיוס לצה"ל וטעונים כי לא יוותרו על אף לומד תורה.

במפלגות החרדיות מאוכזבים משותפיהם הקואליציוניים בציונות הדתית ובליכוד, וכעת הם מאיימים בפירוק הממשלה כבר במושב הקיץ הקרוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר