"התעלמות מגמתית מערבים"

אמסלם מתגייס לצד החרדים: זו העתירה שהגיש הבוקר לבג"ץ

באמצעות עו"ד מוטי שמעון, הגיש השר עתירה ארוכה ומנומקת לבית משפט העליון על השתמטות מגזר ענק בישראל משירות צבאי: "תכלית העתירה להפסיק נוהג לא חוקי ולא ראוי" (פוליטי, משפט)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"אף אחד לא מגייס ערבים" | צפו בדבריו של דודי אמסלם מחוץ לבית משפט העליון בירושלים

השר דודי אמסלם הגיש הבוקר (ראשון) עתירה מנומקת לבג"ץ בה הוא קובל על אי השיוויון במדינת ישראל בכך שערביי ישראל משתמטים מגיוס לצה"ל והמדינה וצה"ל לא עושים דבר על מנת לגייסם לשירות צבאי.

את העתירה, הוא הגיש באמצעות עורך דין מוטי שמעון, כאשר בעתירה מובאים הסתירות החוקתיות בעובדת אי גיוסם לצה"ל של ערביי ישראל, והיא הוגשה כנגד שר הביטחון, משרד הביטחון והיועצת המשפטית לממשלה.

בעתירה, ביקש השר אמסלם מבית משפט העליון להוציא צו על תנאי לשר גלנט "להתייצב וליתן טעם מדוע לא יפעל כסמכותו וכחובתו על פי דין להורות למשיב 2 (משרד הביטחון), לפעול כסמכותו וכחובתו לקרוא בצו אישי לכל מיועד לשירות בטחון ולכל יוצא צבא שהוא ערבי להתייצב לרישום".

אמסלם ביקש משופטי הבג"צ לדרוש מגלנט לחייב את משרד הביטחון לפעול על פי חוק ולחייב את הערבים בשירת צבאי, שירות אזרחי או שירות לאומי לפי השיקול הכללי של מדינת ישראל.

העתירה מתייחסת לסוגיה הביטחונית ואנסלם דרש מבג"ץ לחייב את משרד הביטחון והשר גלנט, לקיים מבדק ביטחוני על כל ערבי המיועד לשירות, כדי לעקר את טענת הביטחוניות המצדיקה את שחרורם של ערביי ישראל משירות בצה"ל.

אמסלם ציין בעתירה שהוגשה באמתעות עו"ד מוטי שמעון, כי העתירה מוגשת גם כנגד היועמ"שית באשר תפקידה הוא לייעץ לשר גלנט ולהורות לו לקיים את חוק הגיוס של מדינת ישראל ככתבו וכלשונו.

בעתירה, מפרט השר אמסלם כי שר הביטחון גלנט "פועל ללא שיקול דעת ושלא בדרכים הקבועות בחוק ומקובלות בדין במינויים המבוצעים בידי הממשלה וחברי הממשלה ולמעשה ממנה ו/או מאפשר מינוי פוקדים בידי הרמטכ"ל ו/או בעלי תפקידים שונים בצבא ואף מאפשר העברת סמכויות הפוקדים לאחרים שלא כדין ושלא בסמכות".

"משרד הביטחון" כותב אמסלם בעתירה, "בהנחיית גלנט ו/או היועמ"שית, חדל מלמלא תפקידו כראוי וחובתו על פי חוק שירות בטחון בכך שאינו קורא בצו אישי פרטני לכל מיועד לשירות בטחון ואף לא יוצא צבא ערבי אחד להתייצב לרישום וכן להתייצב לבדיקה לשם קביעת כשרו לשירות בטחון ולהתייצב לשירות סדיר".

לסיכום, כותב אמסלם בעתירה: "תכלית העתירה להפסיק נוהג לא חוקי ולא ראוי של מחדל והתעלמות מגמתית פסולה של המשיבים מקיומם של ערבִים שהם מיועדים לשירות בטחון ויוצאי צבא כהגדרתם בסע' 1 לחוק חוק שירות בטחון, בפעולות המשיבים לקיום ולהבטחת קיום הוראות חוק שירות בטחון, ולקיום צווים הניתנים ומפורסמים מפעם בפעם בידי משרד הביטחון כ-"צו שירות בטחון" התייצבות לרישום, לבדיקות ולשירות בטחון".

המסמך שנשלח לשר בני גנץ

אמסלם ועורך דינו שלחו נספח מהעתירה לשר בני גנץ בו הם דורשים ממנו "לפעול מיידית להפסיק נוהג לא חוקי ולא ראוי של מחדל והתעלמות מגמתית פסולה מקיומם של ערבִים שהם מיועדים לשירות בטחון ויוצאי צבא כהגדרתם, ולפעול לקיום ולהבטחת קיום הוראות חוק שירות בטחון, ולקיום צווים הניתנים ומפורסמים מפעם בפעם בידי הפוקד כ-"צו שירות בטחון" התייצבות לרישום, לבדיקות ולשירות בטחון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר