קול קורא בחיל

חבר המועצת במכתב נוקב על חוק הגיוס: "אין שום מקום לפשרות ושום מקום לוויתורים"

ראש הישיבה מתמקד במכתבו בהסברה "פנימית" למגזר החרדי: "שום פחד ושום לחץ לא יניע את חוק התורה המסורה בידינו מזקני הדור עת קם השלטון החילוני כאן" | הגר"א פונה גם לחילונים: "גורו לכם מפני חרב הברית, ואולי תבינו מהות עם ישראל עם הבחירה" | הוא מסכם את מכתבו: "זכות החזקת התורה של עם ישראל, הרי הוא הביטחון הגדול ביותר להינצל מכל פגע" (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |

ראש ישיבת תושיה בתפרח, חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי אביעזר פילץ, מפרסם היום מכתב דרמטי ונוקב על נושא גיוס תלמידי הישיבות לצבא ותוקף את המעורבים בחוק: "לא זכיתם לינק מהוריכם או ממורי דרכיכם - חסרי הדעת והתבונה האמיתית".

בראשית מכתבו המתפייט הוא כותב: "לאחינו היקרים בני אום אני חומה אמונה נוטרת, אגודים בברית ה"נעשה ונשמע", מקולות וברקים דהר סיני. דבוקים בתורה וחרדים לקיומה. החיים והברכה למשמרת שלום".

ראש הישיבה ממשיך וכותב: "הן שוב סוערות הרוחות, רוחות שטן המתחדשות לפרקים, במגמה ובמטרה, לקרוע את עם ישראל מברית התורה, ע"י הפסקת לימוד התורה בישיבות הקדושות. ולב אבות ואמהות חרד ודואג בפחד מן הבאות. שמא ח"ו יעלה זממם בידם, וברית אבות מבנים תשכח ח"ו".

"ועל זאת עתה באנו לחזק לבבות שבורים, ולנחם נפשות נכאות, כי הדבר לא יהא ולא יעלה, והבטחת הבורא "כי לא תשכח מפי זרעו" קיימת לעד ולנצח נצחים" כותב חבר המועצת במכתבו.

המכתב הדרמטי של חבר המועצת וראש הישיבה הגאון רבי אביעזר פילץ על חוק הגיוס

הוא עובר ומוסר את דעתו על גיוס בחורי ישיבות "חלשים" לצבא: "ושום פחד ושום לחץ לא יניע את חוק התורה המסורה בידינו מזקני הדור עת קם השלטון החילוני כאן, כי אין שום מקום לפשרות ואין שום מקום לוויתורים. ושום שערה לא תיפול מראשם הטהור של בני הישיבות".

"וגם אלו שלעיתים תוקפת אותם חולשה רוחנית, מתוך הרגשת אי הצלחה" מוסיף רה"י להתייחס לנושא הגיוס, "אך לבסוף עינינו רואות ולא זר - כי במשך הזמן חוזרים כולם למעיין מחצבתם, ומהם תלמידי חכמים מופלגים, וכולם יראי חטא לאורך ימים".

הוא פונה לגורמים המזוהים עם החרדים: "ולזאת עולה בזאת קריאתנו לכל אשר זיק יהדות בליבם. שיבינו את גודל השעה והזכות הגדולה, לעמוד ולהיקהל על נפשינו ונפש עוללינו, ולהעביר בהחלטיות למערכת השלטונית כי זממם לא יצלח, ועצת השם היא תקום".

ראש הישיבה כותב מסר תקיף על יוזמי גיוס לומדי התורה: "ולבעלי המזימה נאמר, גורו לכם מפני חרב הברית, ואולי תבינו מהות עם ישראל עם הבחירה, ממלכת כוהנים וגוי קדוש, אשר גם חיי החולין שלהם הם קודש להשם בעמל התורה - מה שלא זכיתם לינק מהוריכם או ממורי דרכיכם חסרי הדעת והתבונה האמיתית".

"ועל כל זאת עינינו תלויות למרום, אנא ואנא, זכור רחמיך, וזמרת רשע לא תקום, לאמר עוצו עצה ותופר כי עמנו קל. ואין ספק כי זכות החזקת התורה של עם ישראל, הרי הוא הביטחון הגדול ביותר, להציל מכל פגע ונגע. ומכל אויב ואורב" הוא מסכם את מכתבו.

ראש הישיבה חותם במילות הפסוק מספר תהלים: "הכו"ח ברטט ובדמע, בתפילה ובתקווה, כי לא יטוש השם עמו ונחלתו לא יעזוב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר