אושרה בקריאה ראשונה

הדלקה אחת במתחם ההילולה | זו 'הוראת השעה' שעברה כעת במליאה - להסדרת הר מירון

כחודש וחצי לפני: 23 חברי כנסת - ללא מתנגדים, אישרו לפני זמן קצר במליאת הכנסת, את הוראת השעה החדשה שנקבעה להסדרת אירוע הילולת רבי שמעון בר יוחאי זי"ע בהר מירון | השר לענייני מירון פרוש, יהיה מוסמך להחליט מי ידליק במתחם ההילולה | כל הפרטים מהוראת השעה שעברה בקריאה ראשונה (חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
ההילוה שנה שעברה במירון (צילום: דוב בער הכטמן)

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (שני) בקריאה ראשונה, את הצעת החוק להסדרת אירוע הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, כאשר 23 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדה לביטחון לאומי.

הצעת החוק עוסקת, בין היתר, בהגבלות על שהייה במתחם מירון בזמן ההילולה. מוצע לקבוע כי בזמן ההילולה ייערך אירוע הדלקה אחד במתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי, שיערוך מי שיקבל לכך היתר מאת השר. זאת כדי למנוע אירועי הדלקה מרובים ובלתי מבוקרים שיוצרים צפיפות מסוכנת ובעיות בטיחות.

כן מוצע לקבוע איסור על שהייה במתחם מירון בזמן ההילולה, אלא אם כן ניתן לאדם היתר שהייה ובכפוף לתנאי אותו היתר.

עוד מוצע לקבוע כי חל איסור על אדם לארגן הדלקה או לבצע הדלקה, בזמן ההילולה במתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי, וזאת שלא במסגרת אירוע ההדלקה המרכזי. הדלקה שלא במסגרת אירוע ההדלקה המרכזי תבוצע אך ורק כחלק מ"אירוע נוסף" שלגביו יש לקבל היתר מתאים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "במהלך הילולת ל"ג בעומר, ביום 30 באפריל 2021 התרחש אסון כבד באתר שגבה את חייהם של ארבעים וחמישה גברים וילדים, והביא לפציעתם של למעלה מ־150 בני אדם נוספים. ביום 20 ביוני 2021 החליטה ממשלת ישראל להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר האירוע ולשם מניעת הישנותם של אירועים דומים".

בדברי ההצעה נכתב עוד: "הצעת חוק זו נועדה, אפוא, לייצר את התשתית הנורמטיבית החקיקתית לצורך יישום ההחלטות הנזכרות, כמפורט להלן, לגבי ההילולה בשנת התשפ"ד. הצעת החוק מבוססת, בין השאר, על המלצות ועדת החקירה, בייחוד המלצות הביניים, ועל לקחים שהופקו בעקבות יישומה של הוראת השעה האמורה בשנתיים האחרונות".

"עם זאת", נכתב לסיום, "יצוין כי בשים לב לסמיכות הזמנים בין קבלת ההמלצות הסופיות של ועדת החקירה לבין מועד ההילולה, הוחלט כי בשלב זה תקודם החקיקה במסגרת הוראת שעה לגבי ההילולה בשנת התשפ"ד, ובהמשך יהיה צורך לבחון את קידום החקיקה כהוראה קבועה בעניין זה בהתאם להמלצות שבדו"ח הסופי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר