"צריך להתפלל ולזעוק"

הגר"י זילברשטיין: "הקב"ה נתן לנשיא איראן, כזה 'פראסק' ועשה ממנו ליצנות"

בשיחת חג מיוחדת, התייחס רבי יצחק זילברשטיין, למה שקרה במוצאי השבת האחרונה עם התקיפה האיראנית, וקרא להודות לבורא עולם על הניסים הגדולים שאירעו להתפלל ולזעוק להקב"ה מעומק הלב שישלח לנו את משיחו | הדברים המלאים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"י זילברשטיין (צילום: ארכיון כיכר)

הגאון רבי יצחק זילברשטיין, עמד על הניסים הגדולים שהיו לעם ישראל במתקפה האיראנית במוצאי השבת האחרונה והסביר במה עלינו להתחזק.

את הדברים אמר בריאיון חג לשניאור ובר ב'קו עיתונות', "אנחנו נמצאים בחודש ניסן שהוא חודש הגאולה, וכמו שאמרו חז"ל בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל", אמר הפוסק.

"אך", הוסיף מידף "אנו צריכים לדעת שחוץ מהחיזוק הכללי בתורה ובגמילות חסדים שזה מציל מחבלי משיח, עלינו גם להקדיש זמן להתפלל ולזעוק להקב"ה מעומק הלב, שישלח לנו את משיחו, ויבנה לנו את בית המקדש, ושנזכה לגאולה העתידה במהרה, וזה הרי יפתור לנו את כל הצרות בבת אחת. ומדוע לנו להתפלל על בעיה פלונית או צרה אלמונית, הרי באפשרותנו לזעוק להקב"ה שיפתור את הכל בפעם אחת".

"כמה יש לנו לעורר ולחזק את הפועלים בימינו אנו בדבר חשוב זה", הוסיף הפוסק ואמר: "לכנס ולאסוף את עם ישראל לצעוק ולהריע לאבינו שבשמים שישיב לנו את המשכון, בית מקדשינו ויגאלנו במהרה. ואשרי חלקם של המשתתפים בתפילות אלו ושל כל העוסקים בדבר גדול זה. ויהי רצון שנצעק להקב"ה והוא יאמר לנו 'ושמעתי כי חנון אני'".

על התקיפה האיראנית שנכשלה בחסדי שמים, אמר: "אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בכלל, אמנם זכינו לראות ניסים ונפלאות במוצאי שבת פרשת תזריע, כאשר למעלה משלוש מאות טילים היו צריכים לנחות על עם ישראל והקב"ה הצילנו מידם, נשיא איראן אמר שהוא יתן מכה ליהודים שיזכרו את זה לנצח, ולבסוף קרה שהוא גמר את המבצע בבושת פנים, הקב"ה נתן לו כזה 'פראסק', איום ונורא, 60 טון חומר נפץ היו בדרך לכאן... הקב"ה הראה לו מי מנהיג את העולם, ועשה ממנו ליצנות ששום דבר לא הצליח להגיע לארץ ישראל. מי יודע מה שהוא היה יכול לעשות... אני לא יודע איך להודות להקב"ה..."

הגר"י זילברשטיין קרא בדבריו להתחזק בשמירת שבת ולימוד הלכותיה: "לאחר שראינו בתחילת המלחמה את הניסים הגדולים שהיו ביום שמחת תורה לשומרי השבת, הרי הנביא ירמיהו כבר התרה ואמר "ואם לא תשמעו אלי לקדש את יום השבת, ולבלתי שאת משא ובא בשערי ירושלים ביום השבת, והצתי אש בשעריה". וידוע כמה חילולי שבת בפרהסיא היו בשנים האחרונות בארץ הקודש, וב"ה שכעת התחזקו בהרבה מקומות בענין זה, וידוע מה שייסד האבן עזרא "כי אשמרה שבת קל ישמרני".

"כמו כן", הוסיף לסיום: "גם בציבור שלנו, שב"ה שומרים שבת כהלכתה, עדיין צריכים חיזוק תמיד, ובפרט שהתחיל מתחילת המלחמה חיזוק גדול מאד בלימוד שני הלכות שבת כל יום, וכל אלה שעדיין לא קיבלו על עצמם, יצטרפו כעת לדבר מיוחד זה, ובזכות ידיעת ההלכות ישמרו השבת כדין ללא תקלה, ובזכות זה נראה ישועות ונפלאות, ונזכה לביאת משיח צדקנו במהרה בימינו, אמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר