"נבחנת אפשרות להקמת חטיבה חרדית"

הרב דוד לייבל במכתב לתלמידיו: "פועלים לביטול רוע הגזירה"

הרב דוד לייבל, נשיא אחוות תורה, חשף במכתב לתלמידיו כי גורמים בצה"ל היו עמו בקשר ואף פועלים להקמת חטיבה חרדית בה ישרתו אלפי חרדים | "עת צרה ליעקב, פועלים לביטול רוע הגזירה וביצור עולם התורה" (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הצהרת האמונים של גדוד נצח יהודה

בעקבות פסיקת בג"צ היום (שלישי) המורה על גיוס מיידי של בחורי הישיבות, יוצא הערב הרב דוד לייבל, ראש מוסדות אחוות תורה שבאחרונה פנו אליו בכירי צה"ל במטרה במטרה למצוא פתרונות לנושא הגיוס תוך שמירה על עולם התורה, במכתב פתוח לציבור.

במכתבו פתח הרב לייבל עם מילות הפסוק: "עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע". הוא הוסיף: "עם ישראל נמצא בימים קשים של מלחמה גשמית ורוחנית בהם הקיום של הכל נמצא בסכנה. דווקא בתקופה כזאת צריך להתאושש ולחשוב על העתיד בעיניים פקוחות – מצד אחד 'תן לי יבנה וחכמיה' מצד שני 'תפסת מרובה לא תפסת'."

הרב לייבל מציין כי "מצד אחד ישנה את חשיבות עולם התורה ולומדיה שאין לערער עליה. ומאידך, ישנו צורך לעם ישראל בעוד חיילים עקב המצב הקשה".

המכתב של הגר"ד לייבל

כזכור, במהלך החודשים האחרונים התריע הרב לייבל כי הוא חושש מאוד לעתידו של עולם התורה בארץ ישראל ועל כן פעל מול בכירי צה''ל במטרה להקים חטיבה חרדית אליו יתגייסו מי שלא לומד. למקורביו הבהיר הרב כי הינו חושש מאוד מעתיד עולם התורה ומכך שלא תהיה לגיטימציה לבני התורה לשמור על ארץ ישראל בלימודם.

בסביבת הרב מסרו כי לצערו מרחפת כעת סכנה קיומית אמיתית מעל עולם הישיבות, ועל כן הרב ממשיך במאמציו מול צה''ל על מנת להקים חטיבה חרדית לשם יתגייסו אלה שאינם לומדים - כך שישמר מעמדם של אלו הלומדים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות