הסביר גם את משמעות השם

הרב אברהם נח פאלי קיבל עליו את הדין בברית: "זכינו לקדש שם שמיים בכל העולם" | צפו

לאחר הברית המרגשת לבנם של משפחת פאלי, אב המשפחה שעדיין מאושפז בבית החולים והגיע להשתתף בברית, שיתף את התחושות האישיות שלו במהלך הסעודה - בקול רועד ודומע, וכן הסביר את משמעות השם שהחליטו הוא ורעייתו, דבורי לתת לרך הנולד • צפו בתיעוד (חרדים, בארץ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

כחודש לאחר שאיבדו את שני בניהם, אשר מנחם ויעקב ישראל הי"ד, בפיגוע הדריסה הנוראי בצומת רמות, הבוקר (רביעי) כפי שדווח בהרחבה ב'כיכר השבת', נערכה שמחת הברית.

הברית נערכה באולמי בית ישראל בירושלים, מי ששימש כסנדק, הוא המשגיח הגאון הצדיק רבי דן סגל, שאב המשפחה, שב"ה מתחיל להחלים מפציעתו הקשה - מקורב אליו מאוד.

לאחר האירוע המרגש בו השתתפו מאות אנשים, נערכה סעודת המצווה, ובמהלכה דיבר אב המשפחה - הרב אברהם נח פאלי, שפתח את דבריו בהודיה מרובה ושיתוף התחושות שלו על מה שקרה ולאחר מכן עבר לדבר בדברי תורה מענייני הברית.

"אילו פינו מלא שירה כים, אין אנחנו מספיקים להודות" פתח אב המשפחה הרב פאלי את דרשתו.

"אנחנו נמצאים בתקופה כזו, בתוך כל מה שקרה, אנחנו רואים בכל שעל ושעל - בכל רגע ורגע את החסד שהקב"ה עושה איתנו, ואת הסייעתא דשמייא הגדולה שזכינו שמתוך כל מה שקרה, היה 'יתגדל ויתקדש שמיה רבא'".

"זכינו", הוסיף אב המשפחה בקול רועד ואמר: "שנהיה קידוש השם גדול בעולם, הקדוש ברוך הוא נתן לנו כוחות מיוחדים והוא נותן כל הזמן עוד ועוד כוחות".

הרב פאלי אמר בקול רועד: "עכשיו אנחנו בשמחה הגדולה והרפואה הגדולה ש'נתרפאה כל המשפחה', שזכינו בלידת בנינו יהונתן רפאל. אני רוצה להסביר את המשמעות של השמות, ה' נתן וה' לקח - זכינו באמת לרפואה גדולה. הקב"ה יעזור שאני ואישתי הצדקנית נגדל אותו עם כל הילדים מתוך שמחה ובריאות ולראות רק נחת באריכות ימים ושנים".

"בהזדמנות הזו אני רוצה להודות למשפחה המסורה שמקיפה אותי 24 שעות. מאז תחילת מה שקרה - הפיגוע, לא עוזבים אותי לרגע - והם דואגים לכל מה שאפשר במסירות בלתי נתפסת", אמר הרב פאלי בהודיה.

עוד הוסיף הרב פאלי: "וכן לשאר האנשים, גם אברכי הכולל שדואגים ומשתתפים, כל זה נותן כוחות ומחזק אותי מאוד. הבוקר ממש אמר לי הרופא שהתמיכה שאני מקבל זו הרפואה הגדולה ביותר. שמעתי את כל התפילות הגדולות שעשו את החיזוקים שכולם קיבלו - שמעתי מהכל - הקב"ה ישלם לכולם שלא ידעו צער ויהיו רק שמחות".

אני רוצה גם להודות בהזדמנות זו לרבי חיים אריה גינזבורג, שהבת שלו שושנה, והמשפחה דאגו שהכל יהיה טוב בברית שיקבלו שפע גדול בכל מה שהם צריכים", סיים הרב פאלי את התודות ועבר לדבר ב'ענייני דיומא'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר