מחדל הניתוקים

יו"ר רשות החשמל: מה שקרה ביום שישי האחרון היה "אירוע חמור"

בוועידה לאנרגיה וכלכלה שהתקיימה היום אמר יו"ר רשות החשמל אמיר שביט שהפסקות החשמל היזומות של יום שישי האחרון היו "אירוע חמור" | עוד מסר: "הרשת פקוקה ואנחנו מנסים למצוא פתרונות" (חרדים)  

ישראל גרינוולד | כיכר השבת |
חשמל (צילום: Yaniv Nadav/FLASH90)

יו"ר רשות החשמל אמיר שביט התייחס היום (שלישי) בוועידה ה-VIII לאנרגיה וכלכלה להפסקות החשמל שחוו רבים בסוף השבוע, בהם אזרחים חרדים רבים, ואמר כי מבחינתו האירוע ביום שישי היה "אירוע חמור" כלשונו.

לדבריו, צוותי חברת החשמל "עובדים בלי הפסקה", כדי למנוע אירוע נוסף דומה לזה. בדבריו רמז על אפשרות של העדפה כזאת או אחרת לגבי אזורי ניתוק, ודחה את הדברים באומרו: "אנחנו לא עוסקים בלוח הצדק בין הלקוחות אלא במאמץ שלא להגיע להפעלתו".

ההסבר למצב שנוצר ביום שישי האחרון הוא לדבריו כי "הרשת עמוסה, הרשת פקוקה ואנחנו מנסים בכל זאת למצוא פתרונות ולקדם את האנרגיות המתחדשות".

כזכור ביום שישי האחרון פקד את אזורינו מזג אוויר חם במיוחד שייצר עומס על חברת החשמל ו"אילץ" את החברה לנתק את החשמל מריכוזים שונים ברחבי הארץ.

"הרשת פקוקה". אמיר שביט (צילום: שאולי לנדנר)

כפי שסוקר בהרחבה ב'כיכר השבת', האזורים שנפגעו במיוחד היו אזורים חרדים כאשר מאות משפחות נותרו ללא חשמל בשבת. לפי הדיווח, משפחות חרדיות רבות בכל הארץ נאלצו לאכול אוכל קר ובחושך, כשאין באפשרותם לדווח על כך או להתלונן על המצב מפני קדושת השבת.

ל'כיכר השבת' אף נודע כי בחלק מהמקרים הפסקות החשמל היזומות היו לאורך כל השבת, מה שאומר שבנוסף לבעיית האוכל הקר והחושך בליל שבת, נאלצו אותן משפחות עם ילדיהן להתמודד גם עם מצב בלתי נסבל של שבת שלימה בחום אימים ללא כל אפשרות לקרר את הבית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר