כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לדמותה של רדיפה

סערת הקצאת בית הספר לחרדים בירושלים: העירייה הגישה עתירה לבית המשפט

לאחר שבית המשפט עצר באופן תמוה הקצאה של עיריית ירושלים לבית ספר לבנות בקרית יובל - הגישה העירייה עתירה לבטל את ההחלטה: "הנזק החריף שיגרם לעיר ולתושביה הוא עצום" (חרדים)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
ילדה בדרך לבית הספר | אילוסטרציה (צילום: דוד כהן, פלאש 90)

עיריית ירושלים הגישה היום (שלישי) עתירה לבית המשפט לבטל את ההחלטה לעצור הקצאה לבית הספר לבנות חרדיות בקרית יובל.

כזכור וכפי שדווח בכיכר השבת, לפני מספר חודשים הצליחה העירייה להביא פתרון למצוקה של בנות שכונת קרית יובל, בדמות הקצאה של בית ספר רחב ידיים שאמור לאפשר מקום לימודים נח לבנות החרדיות שסבלו מאפליה רבת שנים ונאלצו לנדוד לשכונת בית וגן. ההקצאה יצאה לפועל לאחר שראש העיר משה ליאון עבד במשך חודשים ארוכים להביא את הפתרון המיוחד לו חיכו חמש עשרה שנה.

לשם כך הופעל נוהל מיוחד של הקצאה מהירה, כדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים הקרובה על מי מנוחות. אלא שגורמים פוליטיים שרוצים להצר את רגלי הציבור החרדי ונלחמים בכל דרך בהתיישבות החרדית בירושלים הגישו עתירה כנגד ההקצאה.

על אף שיש נוהל הקצאות מקוצר - פרקטיקה שמקובלת בעיריית ירושלים, ונועד לאפשר לעירייה לפתוח את שנת הלימודים כסדרה - הודיע בית המשפט שהנוהל במקרה הזה פסול, והעירייה צריכה לעשות את הנוהל הארוך שייקח חודשים ארוכים מה שגרום שלא יהיה פתרון לבנות החרדיות בזמן הקרוב.

הורים ועסקנים בשכונה נדהמו לשמע ההחלטה והביעו זעם ותסכול כנגד מה שהם מכנים "רדיפה משפטית כנגד המגזר החרדי". יצוין כי ההחלטה השערורייתית מותירה את הנכס ריק לחלוטין תוך בזבוז משאבים ציבוריים חסרי תקדים, ומצוקה חינוכית בוערת של למעלה מאלף תלמידות שרק רצו לפתוח את השנה כמו כל בנות ירושלים.

העירייה לא נותרה עומדת מהצד והחליטה לצאת למאבק משפטי נגד ההחלטה התמוהה. עתירה הוגשה לבית המשפט, תוך הצגת טענות קשות על נזק אדיר שיגרם לעיר ולתושבים בעקבות החלטת בית המשפט.

מהעריה נמסר לכיכר השבת: "עיריית ירושלים תעשה הכל על מנת להשיב את בית הספר לבנות היקרות שיוכלו להתחיל את שנת הלימודים כרגיל". נמשיך לעקוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר