סערת 'אופק חדש'

ברקע ההסתה: התלמידות החרדיות מובילות במתמטיקה ובקריאה - גם בממוצע העולמי 

דוח פיזה לשנת 2022 קובע כי התלמידות החרדיות בישראל מובילות על פני מקבילותיהן ממגזרים אחרים בתחום המתמטיקה והקריאה | זאת ועוד, מתברר כי התוצאות של תלמידות 'בית יעקב' עולות גם על הממוצע העולמי בתחומים אלו | ברקע ההסתה נגד חרדים ותוכנית 'אופק חדש' בכלי תקשורת מובילים ועל ידי פוליטיקאים פופוליסטים, התוצאות המעודדות מוכיחות את החשיבות של חינוך חרדי איכותי לתלמידות ישראל (חרדים) 

בני סולומון | כיכר השבת |
סמינר הישן בירושלים | ארכיון

כאשר ברקע יהום הסער אודות התוספת הזעומה בשכר המורות החרדיות במסגרת התוכנית 'אופק חדש', מתברר היום (שלישי) כי התלמידות החרדיות מובילות בטבלת ההישגים הלימודיים בתחום המתמטיקה והקריאה בשנת 2022, כאשר תוצאות אלו משקפות הישגים גבוהים גם ברמה הבינלאומית, כך עולה מדו"ח 'פיזה' לשנת 2022.

מחקר פיזה לשנת 2022 קבע כי ציוני התלמידות החרדיות בתחום המתמטיקה עומד על 478 לעומת 473 בחינוך הממלכתי ו-454 במסגרות של החינוך הממלכתי דתי.

גם בתחום הקריאה קיבלו התלמידות החרדיות ציונים גבוהים יותר משאר האוכלוסיות, כאשר התלמידות החרדיות עומדות עם ציון של 522 לעומת 510 ו-494 בחינוך הממלכתי והממ"ד בהתאמה.

במבט בינלאומי, הבנות החרדיות מובילות בפער נכבד בתחום הקריאה על פני הממוצע העולמי של מדינות ה-OECD שעומד על 476 - התלמידות החרדיות קיבלו ציון של 522.

גם במתמטיקה נמצאות התלמידות החרדיות מעל הממוצע של ה-OECD כאשר הציון שלהן עומד על 474 לעומת ממוצע של 472 במדינות המפותחות.

כזכור, בשבועות האחרונים נזעקו גורמים פופוליסטיים ושונאי חרדים על אישור תקציב עבור תוספות השכר למורות החרדיות במסגרת 'אופק חדש', שאמור לעלות במעט את שכר המורות המלמדות את בנות ישראל ומביאות אותן, מסתבר, להצלחה יתירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר