מרגש

עשור לאחר פטירתו של הרב בנימין בצרי זצ"ל, המרכז הרוחני בדרום בשלבי סיום הבניה

במלאת עשור להסתלקותו של הגאון רבי בנימין בצרי זצ"ל מראשוני ומקימי עולם התשובה והקירוב בדרום בכלל ובעיר באר שבע בפרט התכנסו תלמידיו לאירוע מרגש לזכרו בסימן - קיימנו צוואתך (חרדים)

הגאון רבי בנימין בצרי זצ"ל (צילום: באדיבות המצלם)

במהלך הערב, בו השתתפו מאות מתלמידיו, הועלו זכרונות על דמותו המיוחדת.

בנו ממשיך דרכו הגאון רבי יוסף חיים בצרי רו"מ 'בית יוסף' שיתף את הציבור על דרכו המיוחדת של אביו זצ"ל, על שאיפתו עליה מסר נפש כל ימיו והוא בנייתו של הכותל הדרומי שישמש כבית בכל נושא ועניין לכל יהודי באשר הוא.

בהמשך הערב, דיברו תלמידיו המשמשים כיום כמורי הוראה וראשי ישיבות וכוללים על מורשתו המיוחדת אשר חילחלה בלבבות הרבים דרכה התקרבו לקב"ה.

מציגים לרב הראשי את הדמיית הבניין (צילום: באדיבות המצלם)

קיימנו צוואתך

במהלך הכינוס, הודו בני משפחתו של הרב זצ"ל לתלמידים הרבים אשר פעלו בשנים האחרונות בכדי לממש את חזון הכותל הדרומי והוציאוהו מהכוח אל הפועל - "זו הייתה שאיפתו בשנותיו האחרונות זכינו יחד איתכם להגשים את חלומו הגדול ולהחזיר לו במעט על מסירות נפשו" אמר בנו הגרי"ח בצרי בהתרגשות.

הגאון רבי בנימין בצרי זצ"ל בצעירותו יחד עם הרב עובדיה יוסף זצוק"ל (צילום: באדיבות המצלם)

בארץ לא זרועה

הגר"ב בצרי זצ"ל נולד לאביו חכם ששון בצרי בשנת תשט"ז בירושלים.

גדל בתורה וביראה על ברכי אביו, המקובל חכם ששון בצרי. ראשית תורתו למד ב'ישיבת המתמידים לעדות המזרח', וכשבגר למד בישיבת 'קול תורה' בירושלים.

לאחר נישואיו עם מרת יוכבד רחל ע"ה בשנת תשמ"ו התיישב בעיר אופקים, ויחד עם הגאון רבי שמשון פינקוס זצ"ל הקים קהילה חרדית באופקים, לאחר ביסוסה של הקהילה

העתיק את מגוריו לעיר באר שבע, שם הקים ישיבה לחוזרים בתשובה ומדרשיה לבנות. הוא עמד בראשות הישיבות והכוללים של מוסדות 'בית יוסף', והיה רב שכונת ו' החדשה, ורב הקריה החרדית 'קריית אבות', השוכנת למרגלות ישיבתו.

בנו ממשיך דרכו הגאון רבי יוסף חיים בצרי (צילום: באדיבות המצלם)

סלחתי כדבריך

מדי שנה נהג לקיים בערב יום כיפור סליחות המוניות באצטדיון העירוני בבאר שבע, בהשתתפות עשרות אלפים והיוו מודל לשאר ערי הארץ, מנהג זה ממשיך ביתר שאת גם לאחר פטירתו בראשות בנו הגאון רבי יוסף חיים בצרי

בשנת תשס"ח לאחר שנרפא ממחלתו, הוציא לאור קונטרס 'ולך נאה להודות'.

בשנת תשע"ג נפטרה אשתו, מרת יוכבד רחל, לזכרה הוציא לאור קונטרס 'תאיר נרי' - בענייני חנוכה.

לאחר פטירתו, יצא לאור לזכרו הספר 'בנימי הצדיק' - על מסכת חייו. בשנת תשע"ה יצא לאור הספר 'שער בנימין' - חידושים מדרשותיו כפי שנרשמו בידי תלמידיו. בשנת תשע"ח יצא לאור הספר 'עבודת בנימין' על הנהגותיו. בשנת תש"פ יצא לאור הספר 'אחריך בנימין' שיחות ומוסר.

בעז"ה בשנה הקרובה: פתיחת המרכז הרוחני בדרום כפי צוואתו של הרב בצרי זצ"ל

קם הדבר ונהיה!

בע"ה בשנה הקרובה, התבשרו המשתתפים - ייחנך המרכז הרוחני הגדול בדרום אשר יהווה כתובת בכל אשר יהודי זקוק לו. הצוואה קויימה דווקא בימים אלו בהם משנאי ישראל מרימים ראש - "זו התשובה שלנו! ברוח ובגשם" סיכמו תלמידיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר