התקבצו ובאו

עוצר לילי וסגירת עזרת נשים: כל הפרטים לקראת החג באומן 

למעלה מ3000 אנשים צפויים לחגוג את חג השבועות באומן ע"י ציון הרה"ק רבי נחמן זי"ע | בצל סערת המלחמה באיזור אסור להימצא ברחובות העיר מהשעה 12 בלילה עד 4 לפנות בוקר | כל הפרטים והעדכונים על ימי החג (חסידים)

חיים רוזנבוים | כיכר השבת |
היכל הציון באומן (צילום: איחוד ברסלב באומן)

בימי חייו של רבי נחמן מברסלב נהגו חסידיו להתקבץ אצלו בשלוש מועדים קבועים: בראש השנה, שבת חנוכה וחג השבועות. לאחר פטירתו של רבי נחמן המשיכו תלמידיו את המנהג והתקבצו בזמנים הקבועים על קברו באומן.

גם בזמנינו חסידי ברסלב ממשיכים את המסורת ולמרות מצב המלחמה המתמשך בישראל ובאוקראינה, אלפים מחסידי ברסלב ואוהדי רבי נחמן נערכים לקראת היציאה לדרך הארוכה לכיוון הגבולות היבשתיים של אוקראינה כדי להשתתף בקיבוץ חג השבועות תשפ"ד על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

כדי להקל על ציבור הנוסעים דרך מדינות מזרח אירופה איחוד ברסלב הכינו לוח זמני הלכה מפורט עבור שדות תעופה בינלאומיים במזרח אירופה. הלוח הופץ בתפוצה נרחבת בקרב חסידי ברסלב.

יו"ר איחוד ברסלב הרב נתן בן נון מספר כי צוותי עבודה מתוגברים נערכו במלוא המרץ לקראת התקבצות ההמונים בעיר אומן, ובין השאר נעשו בימים האחרונים עבודות הסדרה בדרך הכהנים באומן, וכן תיקון ושיפור כל הדרוש במתחם קברו של רבי נחמן מברסלב.

סוכני הנסיעות מדווחים כי למרות המלחמה בארץ ובאוקראינה יש ביקוש מרשים במיוחד והתעניינות גוברת והולכת ברכישת כרטיסים לאוקראינה, וכפי הנראה כרגע ישתתפו בקיבוץ בחג השבועות תשפ"ד למעלה מ3000 חסידים.

איחוד ברסלב באומן מבקשים להדגיש בפני ציבור הנוסעים כי בעקבות המלחמה באוקראינה בשבועות האחרונים מתרחשות הפסקות החשמל יזומות מידי יום באומן, וכי יש להיערך בהתאם עם אמצעי תאורה וחשמל ניידים וכדומה.

בנוסף, עקב המלחמה המתמשכת באוקראינה, תקנות החירום של הממשל הצבאי עדיין בתוקפן וכוללות עוצר מידי יום בין השעות 12 בלילה ל4 לפנות בוקר, כאשר בזמן זה אין להסתובב מחוץ למתחם הציון או מחוץ לבתים, העונש על הימצאות בחוץ בשעות העוצר עלול להגיע לכדי חותמת שחורה וגירוש מאוקראינה.

יש לשים לב כי על פי הנהוג בקברו של רבי נחמן מזה שנים, עזרת הנשים לא תהיה פעילה בחג השבועות. זמני הסגירה הם החל מיום שני ד' סיון בשעה 22 בערב ועד ליום חמישי ז' סיון בשעה 23 בערב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות