אחרי מיליוני הרוגים

ארגון הבריאות העולמי:  הקורונה כבר לא "מקרה חירום עולמי"

ארגון הבריאות העולמי: הקורונה Covid-19 אינה מוגדרת יותר "מצב חירום לבריאות הציבור בעל דאגה בינלאומית" | במגפה נדבקו מעל מיליארד בני אדם, מתוכם כ-680 מיליון מאומתים, ומתו לפחות 6.7 מיליון (חדשות)

(Yossi Aloni/Flash90)

סופה של המגפה: אחרי שלוש שנים ושלושה חודשים, הכריז היום (שישי) ארגון הבריאות העולמי (WHO) כי נגיף הקורונה אינו מוגדר עוד כ"מקרה חירום בריאותי בעל דאגה בינלאומית".

בארגון הוסיפו ואמרו כי "זהו צעד גדול לקראת סופה של המגיפה, שגרמה למותם של יותר מ-6.9 מיליון בני אדם ושיבשה את הכלכלה העולמית".

במגפה נדבקו מעל מיליארד בני אדם, מתוכם כ-680 מיליון מאומתים, ומתו לפחות 6.7 מיליון, אם כי על פי הערכות שונות מספר הנדבקים והמתים גבוה בהרבה.

ההתפרצות הראשונה החלה בווהאן שבמחוז חוביי שבסין, ב-17 בנובמבר 2019. באמצע פברואר 2020 החלה מגפת הקורונה להתפשט במהירות בכל רחבי העולם, ועוררה בהלה, מלווה במשבר כלכלי משמעותי.

מדינות העולם הגיבו למגפה באמצעות הנחיות לשמור על ריחוק חברתי, הטלת מגבלות על תנועה והתקהלויות, הטלת סגרים ועוצרים, ביטול אירועים וסגירת כלל המוסדות הלא חיוניים. כמו כן, נעשו מאמצים ממוקדים לאתר חולים ונשאים ולבודדם, למגן את צוותי הרפואה, ולהגדיל באופן מהיר את קיבולת בתי החולים, כולל בניית מסגרות אשפוז מיוחדות לחולי קורונה.

החולה המאומת הראשון בישראל נרשם ב-27 בפברואר 2020. בסך הכל, נדבקו 4,822,896 בני אדם בנגיף הקורונה בישראל, ונרשמו 12,500 מקרי מוות במהלך התקופה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר