שנה ל"כיכר": 10 הכתבות הכי נצפות

במלאות שנה ל"כיכר השבת", הנתונים נחשפים: 10 הכתבות המדוברות של השנה. ואיזה כתבה אתם הכי אהבתם? ספרו לנו. מיוחד (בכיכר)

ישראל אהרון | כיכר השבת |

מה הכי אהבתם? במלאות שנה ל"כיכר השבת", הנתונים נחשפים: 10 הכתבות הכי נצפות.

הכי נצפים
הכתבות מדורגות לפי מספר הצפיות
בלחיצה על הכותרת - תגיעו לסיפור המלא

סיפורו המצמרר של הרב מאיר חי

סיפורו האישי של הרב מאיר חי הי"ד, שנרצח לפני מספר חודשים. 12 שנה קודם שנרצח - הוא נפצע בתאונת דרכים קשה, מת מוות קליני, וכשהתעורר, סיפר שהיה בעולם האמת ושם שאלו אותו מה הוא מבקש, ואמר: "אני רוצה לחזור ל-12 שנה לעולם הזה". וכך היה. ביום בו מלאו 12 השנים, הוא נרצח. הסיפור המצמרר עשה גלים בעולם היהודי ופורסם בעשרות כלי-תקשורת.

"צא דיבוק, אנו גוזרים עליך צא" • וידאו, אודיו ותמונות

"הדיבוק" העסיק את הציבור החרדי תקופה לא-מעטה. מעמד הוצאת "הדיבוק" הראשון נערך במעמד אלפי סקרנים ב'ישיבת השלום'. "צא דיבוק צא, אנו גוזרים עליך צא, צא. אם לא תצא נגזור עליך נידוי", צעקו עליו המקובלים משך שעות ארוכות, כשהם עושים תיקונים ותוקעים בשופרות. אלא שה´דיבוק´, שסיפר בפניהם את עוונותיו, התבצר ומיאן לצאת.

הבכורה של נער הפלא
אין ספק, כי יקיר מדור המוזיקה של "כיכר השבת", הוא דווקא מידד טסה, נער הפלא. השיר "דמעות" של טסה, מתוך האלבום "בן של מלך", פורסם כאן לראשונה וזכה לרייטינג מפתיע במיוחד.

ה'דיבוק' שמסעיר את יהודי ברזיל מגיע בקרוב לישראל

ובחזרה ל"דיבוק". הדיווח על בואו של ה"דיבוק" מברזיל לישראל - פורסם כאן לראשונה. וזה היה הפתיח: הגר"ח קנייבסקי קבע "זהו דיבוק", הגר"ד בצרי ניסה לשווא להוציאו דרך ה´סקייפ´, וכעת האברך מברזיל עם ה´דיבוק´, מתכוון להגיע לארץ. כטובע הנאחז בקש עושים כרגע המשפחה את כל ההכנות הדרושות להביאו ארצה. הסיפור המלא של ה"דיבוק" ועל ההכנות לקראת הנסיעה לישראל.

"האברך הדורס": התיעוד המלא שהסתירו מהציבור

בעין סערת "האברך הדורס", חשפנו את הקלטת המלאה מהאירוע שהסעיר את המדינה. הסרטון שפך אור חדש על הפרשה כולה, חשף את פרטיה האמיתיים, ומניעיה, אלו השונים לחלוטין, מכפי שהוצגו בעת האחרונה בתקשורת. הסרטון גרם לשינוי בסיפור - גם בקרב כלי-התקשורת החילוניים.

הסינגל של פריד לראש-השנה: בכורה

גדול הזמר החסידי, אברהם פריד, כיכב עשרות פעמים במדור המוזיקה. אבל דווקא הפיוט "ונתנה תוקף" שחובר לקראת ראש-השנה - נכנס לעשירייה הפותחת. את הפיוט "ונתנה תוקף", כתב רבי אמנון ממגנצא, בלחן שכתב יאיר רוזנבלום לפני עשרים שנה.

דעה: גבי גזית, היום נהניתי ממך!

הרב יעקב בלוי, כוכב חדש בין כותבי הדעות של "כיכר השבת". דווקא מאמר הדעה האחרון שלו, על גבי גזית, קיבל את מספר הצפיות הגדול מבין כל מאמריו המרתקים. וכך נכתב בפתיח: "בינינו, גבי, כל מי שמכיר את ההיסטוריה העכורה שלך, יודע שאתה מתפרנס מהשתלחות בציבורים שעדיין טורח להגן על עצמו. דעה אחרת.

"יראת שמים? רק גאווה! גאווה! גאווה! מאה אחוז"

נדמה, כי הוידאו שגרם לסערה הפנימית הגדולה ביותר במגזר החרדי - היה הוידאו מדבריו של מרן ראש-הישיבה הגראי"ל שטיינמן בנוגע ל"חיידרים". "הראש-ישיבה, אבל האמא ´אפעס´ לא ב´סגנון´ של החיידר", ניסה הרב סורוצקין לשכנע את הגראי"ל לענות תשובה שלילית ליתומים שביקשו להתקבל לחיידר, אלא שראש-הישיבה נותר איתן בדעתו, גם נוכח הדיווח על "התנגדות האברכים", וזעק: "לא תחשוב שזה מיראת שמים, רק גאווה! גאווה! גאווה!".

משתקם: כך נראה אמש בנה של "האם המרעיבה"

ממש בימים בהם משפחת "האם המרעיבה" חטפה ללא הרף מהתקשורת החילונית, הגיע לידי "כיכר השבת" תמונה שהפכה את הקערה על פיה: בתצלום בלעדי שהגיע לידינו נראה בנה של "האם המרעיבה" אוכל מזון, כשהוא יושב במיטתו בבית-החולים, מוקף בשמיכות. על ידו, ניתן לראות מכונית-משחק, עמה הוא שיחק במהלך היום.

התמונות האחרונות: הזוג סאבא והתינוקת אצל הגר"ע

היא נותרה לבדה, בלי הוריה ואפילו בלי "סבא". ביתם של אברהם סאבא ורעייתו, שלא הייתה עם הוריה בנסיעה, ונותרה בחיים. תמונות שהגיעו לידי "כיכר השבת", מתעדות את המפגש האחרון של אברהם סאבא ורעייתו, כשבידיו ביתם התינוקת, עם מרן הגר"ע יוסף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר