עצות ששוות כסף

"אל תחשבו על הכסף": איך לעשות את המיליון הראשון? | המדריך המלא

רוצים להיות מיליונרים? הגעתם לכתבה הנכונה: לפניכם כל הטיפים להיות עשירים ובגדול | הטיפ הראשון: תפסיקו לחשוב על כסף ותתחילו לחשוב על החלום ועל הדרך | השנקל שלנו על המיליון שלכם (מגזין כיכר)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
כבר כתבתם את החלום? (צילום: שאטרסטוק)

מתי עשית את המיליון הראשון שלך?

כולנו רוצים להיות מיליונרים. גם אם תאמרו שאתם מסתפקים במועט ומאושרים במה שיש לכם, בתוך הלב פנימה אנחנו בטוחים שלא הייתם מתנגדים לעוד כמה אפסים בחשבון שיהפכו את המינוס לפלוס ענק.

>> למגזין המלא - לחצו כאן

בואו ללמוד את כל הטיפים החשובים איך להפוך למיליונרים ושמנהל הבנק יחכה לכם בתור....

מכתיבת החלום ועד השינוי המחשבתי בראש

אסטרטגיה

כל חלום טוב מתחיל בכתיבה שלו, אומר הפתגם הישן. אם אנחנו רוצים להתחיל לתכנן משהו ושהוא יצא לפועל בלי לפספס פרטים ובלי לעגל פינות – צריך לכתוב הכל על דף מסודר.

כך גם בדרך למיליון הראשון. עלינו להתיישב עם דף ועט (מחשב ומקלדת לאנשי ה-2024) ולכתוב בגדול: "ככה אני מגיע למיליון הראשון שלי", ולהתחיל לפרק לדף את כל מה שיש ביכולתנו להתחיל להוביל למצב הזה.

בין אם זה לפתוח עסק, בין אם זה לפתח את הקיים. האם יש לי מוצר שאני יודע למכור? איך אוכל למכור אותו בצורה הטובה ביותר? איך אני מכפיל הכנסות ובמהירות? איזו השקעה אני יכול להשקיע והאם זוהי השקעה אמינה?

זכרו – מיליון שקל נאסף משקלים רבים. תתחילו לבנות את השקל הראשון ותתמידו.

התמדה

אפרופו 'תתמידו', אחד הפרמטרים להצלחה – בכל תחום בחיים – היא ההתמדה. לא לנוח, לא לעצור לרגע. לא סתם מיליונרים רבים אמרו "הקזנו הרבה דם עד שהגענו למי שאנחנו היום". לא כולם רוטשילד וזה לא קרה להם ביום אחד, ככה בירושה מאבא שלהם, (לפחות לרובנו).

כמו שאמר פעם מיליונר ישראלי גדול: נפלתי שבע פעמים, הבנק סגר לי את האשראי וכבר הייתי לפני עיקול, ובכל זאת, הצלחתי כי בפעם השמינית קמתי. "שבע יפול צדיק וקם" – ממש כך.

סביבה מעצימה

אין כמו החבר הזה שיבוא ויגיד: "אתה? מיליונר? פחחחח". וזהו, הוציא את כל הרוח מהבלון. כדאי להימצא בסביבה מעצימה, כזאת שמאמינה בנו וביכולות שלנו. אם אתם 'נעולים' על המטרה - אל תתנו לאף אחד להוריד אתכם מזה.

וכמאמר המשפט: במקום שהיה לי קשה ללכת – אני עוד אלמד אנשים לרוץ. ובהקשר שלנו – אנשים שצחקו על ההליכה שלכם – עוד ירוצו אחריכם כשתהיו מיליונרים. אנחנו מאמינים בכם. אמון מאתנו כבר יש לכם.

התנהגו ברחבות

יש משפט שאומר "אם אתה רוצה להיות בעליו של משהו – תתנהג כאילו כבר יש לך אותו", כך בדיוק לגבי העושר. התנהגו כאילו אתם כבר כאלה. אין הכוונה להתחיל לקנות דברים במחירים יקרים שאין לכם כסף בחשבון, אלא הכניסו לראש שאתם מתנהגים ברחבות.

ברגע שאתם מתחילים לחשוב ב'ראש פתוח' – ממילא אתם מזמינים את השפע לבוא אליכם. משהו בראש נפתח ומוכן לקבל את השפע והטוב.

חקו את הטובים

תלמדו מאנשים שזה הצליח להם. שאלו אותם – אם אתם יכולים – איך הם הגיעו לזה ותלמדו על אורח חייהם. ככה תוכלו להחכים ולהבין איך לחולל את השינוי בחיים שלכם.

אם להם זה עבד – ודאי לכם זה יצליח.

עזבו אתכם מכסף

רוצים לעשות את המיליון הראשון? אל תחשבו על כסף! תחשבו על איך אתם עוזרים לאנשים אחרים להיות טובים יותר, מצליחים יותר. איך אתם ממלאים אותם בידע, שלהם אין ולכם יש. ככה תצליחו הרבה יותר מאשר שתחשבו על השקל הבא שלכם.

כמו כן, תרגמו את המיליון למשהו שאתם רוצים. לחלום שלכם. תגידו לעצמכם שאתם רוצים את המיליון עבור בית פרטי, רכב, חתונות לילדים ועוד. כשהחלום לעושר מתורגם לדברים – קל יותר לנסות להשיג אותו. 'אני שואף להיות מיליונר כדי שיהיה לי בית משלי', 'כדי שאוכל לחתן את הילדים בנחת', 'שאוכל לתרום הרבה צדקה'. או, עכשיו זה נשמע הרבה יותר טוב.

הטיפים של מי שכבר עשה את המיליון הראשון

ומכאן, לטיפים ולעצות של פסח פרקוף, יועץ עסקי ובעלים של סוכנות האוטומציה Five-O: "הכלל החשוב ביותר והפשוט ביותר זה שאתה צריך להרוויח יותר ממה שאתה מוציא. אנשים שוכחים שזה לא רק לדעת לעשות כסף, אלא חשוב לא פחות לשמור עליו. כמו שאמר לי פעם איש חכם, כשאתה רואה מישהו עם רכב יקר ובית יפה, לא בהכרח שהוא עשיר, בהכרח שהוא בזבזן".

"ומכאן לטיפ השני", ממשיך פרקוף, "השקיעו חכם. אחרי שאתה יודע לעשות כסף ולשמור עליו, אתה צריך לדעת גם לנהל כדי לגרום לו להמשיך לגדול. לא סתם רוב זוכי הלוטו מפסידים את הכסף תוך חמש שנים.

"ליהנות מהדרך" | פסח פרקוף (צילום: באדיבות המצלם)

"אנחנו ממשיכים לטיפ הבא, כשרשרת שתלויה אחד בשני: ברגע שאתם רוצים להתעשר באמת אתם צריכים להתחיל לחשוב נכסים, ופחות שכר שעתי. המטרה לבנות פורטפוליו של נכסים שמגדילים את שווי הנטו, ובנוסף גם יוצר לכם הכנסה שמקורה בנכסים ולא בעמל ועבודת כפיים".

פרקוף עוצר להדגיש משהו חשוב: "תהנו מהדרך. אי אפשר לשמור על דרייב בלי להאמין ולאהוב את הדרך. בנוסף, חשוב לדעת, הכסף לא שווה כלום אם הוא מגיע על חשבון דברים יקרים כמו משפחה, זוגיות וילדים".

אנחנו ממשיכים לטיפ הבא: "כסף זאת לעולם לא מטרה, אלא דרך עם הרבה מאוד כוח", מציין פרקוף ומדגיש כי "יש לעשות הרבה מאוד פעולות, שבסוף עם הזמן נבין איזה מהם מקדמים אותנו ואיזה מהם פחות אפקטיביים. חשוב מאוד בניסוי ותעייה לא רק ללמוד מהטעויות, אלא גם ללמוד ממה שעובד. ברגע שאתם מזהים דפוסים שעובדים לכם, אתה רוצים למצוא דרך לעשות אותם שוב ושוב.

"יש הרבה מאוד דרכים להגיע למיליון הראשון, הדבר הכי מפתיע בשבילי היה כאשר עבדתי מאוד קשה להכניס אותו מהעסק, והוא הגיע דווקא מהבית בו התגוררתי כאשר מעבר דירה אחד שעשיתי העלה לי את שווי הנכס במיליון שקלים תוך שנתיים בלי לעבוד בכלל. עכשיו אני עובד על לעשות את זה שוב".

כאן מגיע פרקוף לטיפ הבא שלו: "אם בחרתם להרוויח את המיליון הראשון דרך העסק, תוודאו שאתם בונים עסק שיש לו אפשרות סקיילביליות ולהגיע ליעדים איתו. זאת הסיבה שפתחתי את סוכנות האוטומציה Five-O, מאחר ומדובר בתחום שהולך לצמוח בעוצמה בשנים הקרובות כי האוטומציות הולכות לקחת את עולם העסקים למקום הרבה יעיל ואפקטיבי ומי שלא ידע להתקדם לשם יישאר מאחור. בנוסף אפשרות הצמיחה שם היא כמעט בלתי מוגבלת, מאחר ואני לא מוגבל רק לזמן שלי, אלא יכול להעסיק צוות אלופים שיבנו שירות ומוצר שנותן הרבה מאוד ערך".

יש טיפ שנוגע אולי דווקא לציבור החרדי?

הרקוף חושב לרגע ואז עונה: "אני רוצה לגעת במשהו רגיש דווקא לנו היהודים שומרי התורה והמצוות. יש תחושה ואווירה שהשתדלות היא פעולות ולא משנה מה נעשה נרוויח בדיוק את הסכום שנגזר עלינו, אל תתנו לעניין ההשתדלות להיות תירוץ להפוך לבטלן. עצם ההשתדלות היא הדרך שהקב"ה אפשר לנו לעשות מסע לצמיחה ולהפוך להיות הגרסה הטובה יותר שלנו. דווקא ההשתדלות היא תהליך המאפשר לנו לעשות שינויים פנימיים ולצמוח וחשוב מאוד לדעת לעשות אותו תוך שמירה על ערכים חשובים בדרך.

"על כן, ההשתדלות היא בשבילי דרך לצמיחה וגדילה ובכך לאפשר לי להיות כלי מחזיק ברכה, ותכלס, זה לא משנה אם בסוף הצלחתי להיות מיליונר או לא הצלחתי כי הקב"ה יתן לנו בסוף את מה שהכי נכון עבורנו. אנחנו עושים את הכלי. בהצלחה עם זה", חותם פרקוף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר