כח האמונה

התהילים ואות החיים מהחטוף: הסיפור שמרגש את קריית מלאכי 

"החברה, שמעה את השיחה, ושאלה את הקצב מי זה, והוא סיפר שזה אבא של אחד החטופים. הוא מספר לה את השם והיא עומדת בצמרמורת. ניגשת לאיש, שואלת אותו האם הוא אבא של אותו חטוף, ומוציאה מהתיק את הספרון שקיבלה ומספרת לו שהיא מאתמול מתפללת על הבן שלו" | סיפור מרגש מקריית מלאכי

יאיר טוקר | כיכר השבת |
אשה חרדית מתפללת בירידה מהרכבת הקלה. צילום אילוסטרציה (צילום: Photo by Nati Shohat/Flash90)

אישה מקריית מלאכי שיתפה את חברותיה בסיפור מרגש שהתרחש עמה בימים האחרונים. "שלשום קיימתי בביתי הפרשת חלה במטרה לתפילות להשבת החטופים", סיפרה, "קיבלתי מבחורה יקרה מחב"ד בקריית מלאכי ספרונים שבכל אחד יש תהילים לקריאה על אותו חטוף או חטופה. כל אחת שהגיעה קיבלה ספרון והתפללה את הפרק עבורו. מי שרצתה לקחה הביתה את הספרון להמשיך להתפלל על החטוף שלה.

"למחרת", הוסיפה לספר, "אחת הבנות הלכה לסופר. היא עומדת בתור לקצביה. הקצב מבקש את סליחתה והולך רגע הצידה לדבר עם מישהו, מחבק אותו חזק, שואל מה שלומו, והאם יש חדש. האיש מספר שקיבלו אות חיים לפני 3 שבועות שהוא חי וזהו. מחכים...

"החברה, שמעה את השיחה, ושאלה את הקצב מי זה, והוא סיפר שזה אבא של אחד החטופים. הוא מספר לה את השם והיא עומדת בצמרמורת. ניגשת לאיש, שואלת אותו האם הוא אבא של אותו חטוף, ומוציאה מהתיק את הספרון שקיבלה ומספרת לו שהיא מאתמול מתפללת על הבן שלו".

מוסיפה האישה לספר: "הוא מתחיל לבכות, לא ידע בכלל שיש את הספרונים האלה ושהבן שלו בתפילות של אנשים. מה הסיכוי שהיא קיבלה חטוף באופן אקראי ופגשה יום אחרי את אבא שלו בסופר בתור לקצביה?! היא נבחרה להיות המלאך בלי לדעת".

מאחורי יוזמת התהילים עומד רב מרכז תל אביב ושליח הרבי מליובאוויטש, הרב יוסף שמואל גרליצקי. מדובר בעלוני כיס מהודרים, שעל כל אחד מהם תמונת אחד מהחטופים והחטופות, ובתוכו פרק כ' בספר התהילים והפרק האישי בתהילים, לפי גילו של אותו חטוף או חטופה.

"החלטנו לצאת עם היוזמה הזאת על פי המנהג שייסד מייסד החסידות, רבי ישראל בעל שם טוב, לומר להצלחת אדם את פרק התהילים לפי מספר שנותיו", סיפר הרב גרליצקי.

"הדפסנו את העלונים לפי גילם המדויק של כל אחד ואחת מהחטופים, והדפסנו עבור כל אחד ואחת מהם עותקים רבים, כדי שאלפי אנשים יאמרו בכל יום ובכל עת תהילים עבור כל חטוף באופן אישי".

התהלים לזכות החטופים (צילום: באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר