סדנא חדשה: רעידות אדמה

מד"א מציעה לציבור סדנא להתמודדות עם רעידות אדמה. גובר הצפי לרעידת אדמה חזקה בישראל. תהיו מוכנים.

רעש אדמה. אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

רעידת האדמה הקשה שהתרחשה בישראל בשנת 1927. החריבה חלקים נבחרים מהגליל. צפת, טבריה ועוד מספר אזורים שחרבו כליל.

הנזק הצפוי למדינה במקרה של רעידת אדמה חזקה, הוא עצום וגדול ממה שאנו מכירים. בתקופה האחרונה פקד רעש אדמה בינוני באיטליה והנזקים שנרשמו כללו אלפי פצועים, עשרות הרוגים, כבישים מהירים שנסגרו לחלוטין, גשרים שקרסו, מסילות רכבת שיצאו מכלל שימוש, תקשורת שהתחדשה רק לאחר מס´ ימים בחלק מהמחוזות, אלפי בתים שניזוקו ומעל 120 אלף תושבים שהתפנו מבתיהם.

יש לציין כי בתרחיש של מדינת ישראל מדובר בעוצמה פי 10 חזקה יותר. אך חרף רעידות האדמה שפקדו באחרונה את ישראל והסתיימו בדרך נס ללא נזקים או קורבנות בנפש, הציבור אינו ממהר להיערך לאפשרות של רעש אדמה חזק בישראל. התרחיש של רעידת אדמה חזקה בישראל הוא בהחלט מציאותי על פי דעת כל המומחים בארץ, והוא עלול להתרחש אחת ל-80 שנה לערך. מה שאומר שאנו צפויים לאחת כזו בפרק זמן הנראה לעין.

מגן דוד אדום נערך למוכנות לרעידת אדמה חזקה בישראל בדרגה שלמעלה מ- 7.5 בסולם ריכטר, ומציע לציבור הרחב, להירשם לסדנת הכנה להתמודדות עם רעידות אדמה. הסדנא מועברת ע"י פרמדיקים של מד"א, בעלי התמחות וניסיון בניהול אזורי אסון באזורים שונים בעולם.

הנחת היסוד היא, ששירותי ההצלה והחירום יתקשו לתת מענה שאליו אנחנו רגילים ומכירים כיום ולכן ראוי שכל אחד יידע כיצד עליו לנהוג במקרה של רעש אדמה ויהיה לו את הכלים להתמודדות טובה יותר. החל מהכנת הבית, לימוד עזרה ראשונה מצילת חיים ורכישת הציוד הבסיסי הנדרש להגשת עזרה ראשונה ולהישרדות מיידית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר