אורי אריאל: מתנגד לדה לגיטימציה שעושים לרב שמואל אליהו

השר אורי אריאל, נועד היום עם הרב שמואל אליהו, המועמד הספרדי לתפקיד הרב הראשי, והביע התנגדות למסע הדה לגיטימציה הנעשה לרב: "פועל שנים רבות לקירוב לבבות" (בארץ)

יוסף פאר | כיכר השבת |
(צילום: יח"צ)

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) נועד היום עם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, והביע התנגדות למה שהוא מכנה 'מסע הדה לגיטימציה' שעושים לרב אליהו.

כזכור, לאחרונה ביקשו גורמים שונים, בעיקר כאלה המזוהים על השמאל, לשלול את מועמדותו של הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי לישראל.

אורי אריאל הבהיר: "אני תומך בו כמועמד הציונות הדתית למשרת הרב הראשי הספרדי".

אריאל התייחס לבקשות לשלול את מועמדותו של הרב אליהו, ואמר: "אני מתנגד בתוקף למסע הדה-לגיטמציה שמנסים גורמים שונים לעשות לרב, שאין חולק על כך שהוא גדול בתורה ובהלכה ופועל כבר שנים רבות לקירוב לבבות ואחדות עם ישראל".

כזכור, בסוף השבוע שעבר דווח ב'מעריב' כי בכירים במפלגת הבית היהודי וביניהם היו"ר נפתלי בנט נועדו עם הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, והחליטו תתמוך בו כמועמדה לתפקיד הראשון לציון הרב הספרדי הראשי בבחירות שיתקיימו בי"ז באב.

לתפקיד הרב הראשי האשכנזי החליטה המפלגה הדתית לאומית לפני מספר שבועות על תמיכה ברב דוד סתיו, רבו של היישוב שוהם ויו"ר ארגון רבני צוהר.

לפני כשבועיים חשף כיכר השבת כי הרב שמואל אליהו הגיע לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי כשהוא מלווה ברבנים הרב שמחה קוק והדיין רבי אברהם שרמן, על מנת להתברך ולקבל את תמיכתו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר