כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעקבות תחקיר 'כלבוטק'

הרב הראשי לישראל: אפעל לשלילת הכשרות מזוגלובק

תחקיר ששודר בערוץ 10 ובו נחשפו צילומים קשים של התעללות בעופות במפעלי חברת 'זוגלובק', מביא את הרב הראשי דוד לאו לדרוש להטיל סנקציות כשרותיות על המפעלים. הרב לאו ל-ynet: "נקבע כללים להטלת סנקציות על חברות שכאלו, ויינקטו צעדים שיובילו לשלילת תעודות הכשרות, נפעל ביד תקיפה" (חדשות)

ניסים פרץ | כיכר השבת |
הרב הראשי דוד לאו (צילום: פלאש 90)

תחקיר מצמרר ששודר בתכנית 'כלבוטק' המשודרת בערוץ 10, חשף צילומים קשים ממפעלי חברת הבשר 'זוגלובק', מהתצלומים עלתה תמונה קשה של התעללות בבעלי החיים טרם שחיטתם.

על פי הדיווח ב-ynet, הרב הראשי לישראל דוד לאו, מתכוון לדרוש בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בעוד כשבוע, להטיל סנקציות על החברה בנושא הכשרות.

הרב לאו אמר בשיחה עם ynet כי: "כאדם וכיהודי הזדעזעתי מהתמונות הללו, מההתנהלות הברוטאלית של אותם עובדים כלפי בעלי חיים חסרי ישע. זהו מעשה שלא ייעשה. התורה אוסרת עלינו להתנהג כך ומחייבת אותנו בהקפדה יתירה על 'צער בעלי חיים'. לא ייתכן שנשתוק אל מול מראות כאלו. אנחנו נפעל בחומרה וביד קשה נגד המפעל".

"מלבד העניין הדתי והערכי, יש כאן גם בעיות קשות של כשרות", אמר הרב הראשי, "השימוש הברוטאלי במוטות ודאי גרם לפגיעות פנימיות קשות בעופות, והתרנגולות הגוססות ודאי שלא ראויות לשחיטה כשרה".

עוד אמר הרב לאו: "נשתמש בכל הכלים שברשותנו כדי שהמפעלים לא יחששו רק ממשרד הבריאות וארגוני זכויות בעלי החיים, אלא גם מהרבנות הראשית, שתפעל ביד תקיפה. אנחנו נקבע כללים להטלת סנקציות על חברות שכאלו, ויינקטו צעדים שיובילו גם לשלילת תעודות הכשרות, וברור לכולם מה זה אומר מבחינת אותם מפעלים".

בתוך כך, בעקבות התחקיר הקשה והחמור, הגישה אישה חרדית תושבת ירושלים בקשה לתביעה ייצוגית ענקית על סך של 50,000,000 ש"ח נגד החברה.

בבקשתה כתבה התובעת כי "תחקיר "כולבוטק" ששודר אתמול בערוץ 10 חשף התעללות קשה בבעלי חיים במשחטה של מפעל מוצרי העוף זוגלובק. התחקיר הציג, בין היתר, פריקת כלובי תרנגולות לא תקינה במשחטה המובילה להתעללות בולטת בבעלי חיים וככל הנראה עבירות על חוק צער בעלי חיים".

בתגובה לתחקיר ששודר אמש, אמר פיני קמרי, מנכ"ל חברת זוגלובק: "אנו מביעים צער ומתנצלים על הדברים שנראו בכלבוטק, אשר אינם משקפים את רוח חברת זוגלובק ומדיניותה. הארועים שהוצגו בתחקיר לא נעשו במזיד או מתוך כוונה רעה. אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו במיידית".

"מיד עם היוודע המקרה החלפנו במיידית את המתקן במשחטה. למרות שהמתקן במשחטה עמד בתקנים ובסטנדרטים בארץ ובעולם החלטנו להפסיק מיידית את עבודתו ולהחליפו בתהליך בעל סטנדרטים מחמירים ביותר. אנו ננקוט בכל האמצעים על מנת שמקרה כזה לא יחזור בשנית. חשוב לנו להדגיש שהארוע אינו קשור לאיכות מוצרי החברה. המוצרים איכותיים ובטוחים כתמיד".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר